29
2022
2013-04-22

Sukcesy pływaków KS Neptun w Łukowie

Zawodnicy KS Neptun wystartowali w XVIII Wiosennych Otwartych Mistrzostwach Łukowa w pływaniu. Organizacja i poziom zawodów stał na bardzo wysokim poziomie.
Pływacy „Neptuna” dzień wcześniej zaliczyli udany start w Pływackich Szkolnych Międzypowiatowych Zawodach Szkół Podstawowych w Mińsku Mazowieckim i pomimo zmęczenia, głodni sukcesów, wywalczyli III miejsce w klasyfikacji medalowej (13 medali) wśród 16 startujących klubów, ustępując nieznacznie Delfinkowi Łuków i Avii Świdnik. Największy indywidualny sukces odniosła Julia Krasnodębska zdobywając 3 złote medale w swojej kategorii wiekowej 2001-2002. Pokonała rywalki na dystansie: 100 m stylem grzbietowym, 100 m stylem klasycznym, 100 m stylem zmiennym oraz płynąc w zwycięskiej „złotej” sztafecie. Swoje wyścigi wygrali zdobywając „złoto”: Katarzyna Nowak 100 m stylem motylkowym, Kuba Kielak 100 m stylem motylkowym oraz Filip Zakrzewski 100 m stylem grzbietowym. Srebrny medal na 100 m stylem grzbietowym zdobył Filip Moczulski. Medale brązowe za trzecie miejsca: Bartek Hardej 100 m stylem motylkowym, Marta Jurczak 50 m stylem grzbietowym, Magda Skomorucha 100 m stylem klasycznym, Kuba Kielak 100 m stylem zmiennym i Filip Zakrzewski 100 m stylem zmiennym.
W „złotej” sztafecie 6 x 25 m popłynęły: Julia Kosieradzka, Pola Marcyniuk, Magda Moczulska, Magda Skomorucha, Julia Krasnodębska i Katarzyna Nowak.