29
2022
2021-10-26

Sukcesy młodych sztangistek

W sobotę 16 października na siedleckim pomoście odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Siedleckiego do lat 15 oraz Wojewódzki Wielobój Atletyczny.

Ludowy Miejsko-Powiatowy Klub Podnoszenia Ciężarów Sokołów Podlaski reprezentowała trójka dziewcząt. Jako pierwsi na pomost ruszyli najmłodsi, którzy rywalizowali w podrzucie na technikę. Martyna Marciniak oraz Gabriela Maleszewska zaprezentowały się bardzo dobrze, w ocenach sędziów pojawiało się dużo ocen dziesięciopunktowych. Następnie zawodnicy udali się na część ogólnorozwojową, która zawierała
w sobie trójskok obunóż z miejsca, rzut piłką lekarską oraz bieg 4x10m. Martyna w klasyfikacji dziewcząt do lat 13 zajęła III miejsce, natomiast jedenastoletnia Gabrysia w końcowej klasyfikacji uplasowała się na V miejscu.

Po zakończeniu zmagań wieloboistów swoje zmagania zaczęli dwuboiści. Martyna w debiucie na dwubojowym pomoście zaliczyła 5 podejść, wyrywając 22 kg oraz podrzucając 30. Z wynikiem 52 kg zajęła II miejsce w kategorii do 59 kg. Wyniki w rwaniu, podrzucie i dwuboju to nowe rekordy zawodniczki. Jako druga na pomost wyszła Aleksandra Zajadacz, która z wynikiem 73 kg (32+41) również zakończyła start na II miejscu w kategorii +76 kg.

W punktacji klubowej LMPKPC zajął drugie miejsce.