29
2022
2019-06-11

Sukces strzelecki Zespołu Szkół nr 1

W dniu 28 maja 2019 r. na strzelnicy siedleckiego klubu sportowego ,,Dragon” odbyły się wojewódzkie eliminacje do mistrzostw Polski 58 zawodów strzeleckich „O Srebrne Muszkiety”.

W zawodach brały udział drużyny chłopców i dziewcząt z delegatur: Siedlce, Warszawa, Radom, Płock, Ostrołęka i Ciechanów. Delegaturę siedlecką reprezentowali zwycięzcy eliminacji rejonowych- chłopcy z Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim: Kucharek Przemysław, Poniatowski Michał i Wyszomirski Marcin. Zawodnicy strzelali w konkurencji karabin sportowy – 40 strzałów z pozycji leżąc z odległości 50 metrów. W kategorii chłopców zwyciężyli uczniowie ZS nr 1 w Sokołowie Podlaskim z wynikiem 1027 punktów, II miejsce zajęła drużyna ZSCKR w Gołotczyźnie (Ciechanów), 1021 pkt., III - drużyna I LO w Płocku, 1017 pkt. Indywidualnie w kategorii chłopców najlepszy wynik osiągnął Przemysław Kucharek- 355 pkt., II miejsce zajął Paweł Kwiatkowski ZSCKR w Gołotczyźnie, III - Rafał Jarzyński z I LO w Płocku.

Opiekunami zwycięskiej drużyny są Prezes Klubu Strzeleckiego „SOKÓŁ” Piotr Adamczuk i instruktor sokołowskiego klubu oraz nauczyciel ZS nr 1 Mieczysław Bogaj. W kategorii dziewcząt padły następujące wyniki: I miejsce II LO w Siedlcach z wynikiem 1115 pkt., II - I LO w Płocku 1018 pkt., III - ZSCKR w Gołotczyźnie 1003 punkty. Indywidualnie zwyciężyła Kamila Stępniak z II LO w Siedlcach z wynikiem 393 punkty. Zwycięzcy wojewódzkich eliminacji w obu kategoriach będą reprezentować Mazowsze w zawodach o mistrzostwo Polski, które odbędą się we wrześniu w Bydgoszczy.