29
2022
2017-09-20

Sukces Seniorek MPKK Sokołów S.A.

W bardzo silnie obsadzonym turnieju seniorek w Krakowie drużyna MPKK SOKOŁÓW S.A. zajęła 2 miejsce. W zawodach uczestniczyły drużyny Korona Kraków (3 zespół rozgrywek poprzedniego sezonu), MUKS Chrobry Basket Głuchołazy w którego składze gra wiele zawodniczek z ekstraklasy z poprzedniego sezonu i z ambicjami na wysokie miejsce w tym sezonie, Olimpia Wodzisław Śląski z bardzo utalentowanymi i dynamicznymi zawodniczkami oraz nasz zespół MPKK SOKOŁÓW S.A. Sokołów Podlaski.

W pierwszym meczu sokołowiankizagrały z Koroną Kraków. Było to pierwsze spotkanie naszych koszykarek po ciężkim okresie przygotowawczym. Zespół źle wszedł w mecz i od początku musiał odrabiać straty punktowe. Podopieczne trenera Karola Krakowskiego pozbierały się w drugiej połowie, ale zabrakło czasu aby dogonić utytułowane koszykarki z Krakowa i mecz zakończył się wynikiem 70:64 dla krakowianek. Wyróżniającą się zawodniczką w zespole Sokołowa była Marta Mistygacz – kapitan zespołu, a najwięcej punktów zdobyła Martyna Stasiuk – 16.

W drugim meczu turnieju koszykarki z Sokołowa zagrały już zdecydowanie bardziej w sposób zorganizowany i nie pozwoliły od początku meczu na prowadzenie przeciwniczek z Wodzisławia Śląskiego. Nasz zespół wygrał wszystkie kwarty, a cały mecz 86:62. Najlepszą zawodniczką Sokołowa w tym meczu była Ewelina Jackowska, która zdobyła 20 punktów, a doskonale wspierały ją Magda Szkop, Marta Mistygacz, Martyna Stasiuk, Agata Ostrowska i Iwona Winnicka. Pozostałe zawodniczki mimo mniejszych zdobyczy punktowych doskonale grały w obronie.

Trzeci mecz, który obydwa zespoły – z Sokołowa i Głuchołaz - grały juz na dużym zmęczeniu, był popisem gry taktycznej naszych koszykarek. Mimo dużej ilości zmian zespół z Sokołowa nie gubił koncentracji i konsekwentnie powiększał przewagę. 5 rzutów celnych za 3 punkty i doskonała gra w obronie sprawiły, że sokołowianki wygrały ponownie wszystkie kwarty i w konsekwencji cały mecz. Przeciwniczki z Głuchołaz grały bardzo szybko w ataku i sprawiały dużo problemów naszym obrońcom jednak skuteczność rzutowa przeciwniczek było trochę niższa i dzięki temu nasz zespół, grając bardzo dobrze w kontratakach wykorzystywał szansę na łatwe punkty. Wynik meczu 54:48 dla sokołowianek pokazuje jak bardzo był to zacięty mecz w obronie.

Najlepszym zawodnikiem zespołu MPKK SOKOŁÓW S.A. Sokołów Podlaski została wybrana Marta Mistygacz. Najlepszymi strzelcami zostały Martyna Stasiuk i Ewelina Jackowska, które zdobyły po 41 punktów.