29
2022
2022-12-05

Strus z pucharem burmistrza

W budynku sokołowskiej pływalni 3 grudnia odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sokołowa Podlaskiego. Zwyciężył bez porażki jedenastoletni szachista UKS sokołowskiego Towarzystwa Szachowego Tadeusz Strus, zdobywając 6 punktów z siedmiu rund.

Drugie miejsce zajął Józef Flaziński z UKS STS z Sokołowa Podlaskiego z 5,5 pkt. Pełnił również funkcję sędziego głównego zawodów. Trzecie miejsce zajął Przemysław Stępniak z Kotunia z 5 punktami. Na czwartym miejscu uplasował się Krzysztof Skwierczyński UKS STS z Sokołowa Podlaskiego - 5 pkt. W kategorii juniorów do lat 18 zwyciężył Bartosz Choromański z SRSDiM Węgrów przed Aleksandrem Wilgosem z Sokołowa Podlaskiego. W kategorii juniorów do lat 12 najlepszy był Tadeusz Strus przed Karolem Ołdakowskim z KS Szacholandia Warszawa i Dawidem Krajewskim z Komorowa. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta z Sokołowa Podlaskiego.