29
2022
2021-05-20

Srebro i brąz trafiło do sokołowskich zawodników

W dniach 13-16 maja na Siedleckim pomoście rozegrane zostały Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17.

15 maja startowały dwie zawodniczki LMPKPC Sokołów Podlaski- Julia Machniewska i Julia Barcik. Pierwsza na pomost wyszła Julia Machniewska, dla której był to debiut na ogólnopolskich zawodach. Julka miała bardzo dobry start, zaliczyła cztery podejścia, ustanowiła nowe rekordy życiowe i zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski LZS do lat 15 w kategorii +76 kg z wynikiem 123 kg (53+70).

Julia Barcik z wynikiem 97 kg (44+53) zajęła szóste miejsce w kategorii +81 do lat 17. Ostatniego dnia zawodów startowali Kacper Zduniak i Wiktor Onyśk. Zaczynał Kacper, również debiutujący na ogólnopolskich zawodach. Z nowymi rekordami życiowymi z wynikiem 125 kg (55+70) zajął 10 miejsce w kategorii 81kg do lat 17.

Ostatnim Zawodnikiem Ludowego Miejsko-Powiatowego Klubu Podnoszenia Ciężarów startującym w Siedlcach był Wiktor Onyśk, który po pięknej walce ostatecznie zakończył start na szóstym miejscu w kategorii do 96 kg do lat 17 z wynikiem 185 kg (80+105). Równolegle z Mistrzostwami KZ LZS odbyły się Mistrzostwa Polski AZS. Zawodnik i trener klubu LMPKPC Michał Gregorczyk po zaciętej walce z wychowankiem sokołowskiego klubu Erykiem Barcikiem zajął 3 miejsce w najcięższej kategorii +109 kg z wynikiem 301 kg (125+176). Eryk uzyskał wynik 300 kg (135+165).  W zawodach startowała również wychowanka LMPKPC Eliza Wcisłak która zajęła 2 miejsce w kategorii do 71 kg.