29
2022
2018-11-28

Srebro i brąz na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych

W sobotę 24 listopada na krytej pływalni przy Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych
w Pływaniu. Sokołowianin, Strażnik Działu Ochrony Zakładu Karnego w Siedlcach kpr. Radosław Czartoryjski dwukrotnie stanął na podium.

Otwarte Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Pływaniu pod patronatem Komendanta Głównego Policji to impreza sportowa, która na stałe wpisała się w harmonogram imprez organizowanych przez Wyższą Szkołę Policji
w Szczytnie. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 150 zawodników z całej Polski.
O medale i miejsca na podium rywalizowali reprezentanci Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Wojska Polskiego. Kpr. Radosław Czartoryjski był jedynym reprezentantem Służby Więziennej.

Zawodnicy rywalizowali w 10 konkurencjach indywidualnych na dystansach: 50 m
i 100 m stylem motylkowym, 50 m i 100 m stylem grzbietowym, 50 m i 100 m stylem klasycznym, 100 m stylem zmiennym, 50 m, 100 m, 200 m (kobiety) i 400 m (mężczyźni) stylem dowolnym oraz jednej konkurencji drużynowej - w sztafecie
4 x 50 m stylem dowolnym.

Kpr. Radosław Czartoryjski zajął II miejsce w wyścigu na dystansie 100 m stylem zmiennym (1:05:16), tracąc jedynie 4 setne sekundy do zwycięzcy. W wyścigu na dystansie 50 m stylem motylkowym zajął III miejsce (26:62), tracąc 3 setne sekundy
do złotego medalisty.

Warto również dodać, że w klasyfikacji generalnej najlepszych zawodników Mistrzostw kpr. Radosław Czartoryjski zajął wysokie 4 miejsce na 132 uczestników.

Radkowi gratulujemy znakomitych wyników i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Wyścig na 100 m stylem zmiennym - Radek tor 3 – srebrny medal.