29
2022
2018-07-03

Srebro Elizy w Mistrzostwach Polski do lat 23

W czerwcu w Ciechanowie na pomoście klubu sportowego Mazowi Ciechanów odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów do lat 23, w których startowała Eliza Wcisłak, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski juniorek, wicemistrzyni Europy juniorek, pochodząca z Sokołowa Podlaskiego i od dwóch lat reprezentująca barwy bydgoskiej Zawiszy.

Eliza zdobyła srebrny medal w kategorii wagowej 75 kg, uzyskując w rwaniu 80 kg i w podrzucie 90 kg, co dało 170 kg w dwuboju. Uległa tylko zawodniczce GKS Andaluzja Piekary Śląskie Jolancie Wiór, która uzyskała 85 kg w rwaniu i 100 kg w podrzucie, co w sumie dało 185 kg w dwuboju. Trzecie miejsce zdobyła Weronika Zielińska z AZS AWF Biała Podlaska, która uzyskała 167 kg w dwuboju (72kg+96kg). Najbliższe plany startowe Elizy to udział w międzynarodowych zawodach i Akademickich Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Białej Podlaskiej.