29
2022
2021-08-03

Sparing Podlasia z Bugiem

W ostatnim sparingu Podlasie Sokołów Podlaski wygrało 6:1 na własnym boisku z przedstawicielem warszawskiej okręgówki z drużyną Bugu Wyszków.

Cztery bramki zdobył Mateusz Omieciuch i po jednej bramce dołożyli Yago Rodriguez Alvarez i Dominik Barciak. Pierwszą bramkę zdobył zespół gości. Po faulu przed polem karnym przez defensora Podlasia arbiter spotkania odgwizdał przewinienie i podyktował rzut wolny przed polem karnym. Zawodnik Bugu Robert Nogaj zamienił okazję na bramkę dla swojej drużyny, nie pozostawiając szans na obronę golkiperowi Podlasia. Gospodarze odpowiedzieli po kwadransie po strzale Mateusza Omieciucha. Po kolejnych kilkunastu minutach prowadzenie dla Podlasia dał Yago Rodriguez Alvarez. Jest to debiutancka bramka Hiszpana w Podlasiu. Podlasie do przerwy prowadziło 2:1.

Po zmianie stron rozpoczął się strzelecki show Mateusza Omieciucha. Zawodnik Podlasia zdobył 3 bramki w 5 minut. Asystował mu powracający po długiej kontuzji Marcin Siedlecki. Ostatnia bramka Mateusza przypominała zdobytą przez Marco Van Bastena przeciwko ZSRR w finale na Mistrzostwach Europy z 1988 roku. Kolejne i ostatnie trafienie w meczu zdobył Dominik Barciak. To jest dobry prognostyk przed zbliżającym się sezonem, bowiem już w następny weekend (7- 8 sierpień) ruszają rozgrywki ligowe IV ligi mazowieckiej. Na inaugurację rozgrywek IV ligi Podlasie Sokołów zmierzy się na wyjeździe z zespołem Orzeł Baniocha w sobotę 7 sierpnia br. o godz. 17.00.

Podlasie Sokołów Podlaski – Bug Wyszków 6:1 (2:1)

Bramki: Mateusz Omieciuch 20’, 65’, 67’, 70’, Yago Rodriguez Alvarez 20’, Dominik Barciak 74’ - Robert Nogaj 4’

Skład Podlasia: Bieliński (46’ Testowany) - Krupa (32’ Ardej), Barciak, Horowicz (67’ Rosochacki) - Jopek (46’ Testowany), Yago, Fabisiak (57’ Siedlecki), Skwarek (57’ Parzonka) - Mitas, Omieciuch (77’ Jopek zmiana powrotna), Alistar (67’ Buczyński)