29
2022
2013-09-06

Sokołowscy kolarze ścigali się w Kocku

W Kocku 1 września został rozegrany ostatni etap wyścigu kolarskiego „Po Ziemi Lubartowskiej”. Podopieczni trenera Czesława Amroziaka z OSiR Sokołów Podlaski startowali w kategoriach młodziczek, młodzików, juniorka młodsza i juniorów.

W kategorii młodziczek Sylwia Nasiłowska zajęła czwarte miejsce, Eliza Steć piąte. W kategorii hcłopców młodzik Mateusz Sobotka uplasował się na 12. miejscu. W kategorii junior Paweł Janowski zajął 11. miejsce.
W ogólnej klasyfikacji po pięciu etapach najlepsze miejsca zajęły zawodniczki w kategorii młodziczka: 3. miejsce Eliza Steć, 5. miejsce Sylwia Nasiłowska. W katagorii juniorka młodsza 6. miejsce zajęła Wioletta Mróz. Wygrała Kaja Rysz (Resovia Rzeszów). W kategorii chłopców junior ogólną klasyfikację wygrał Patryk Górecki (Dazar Olimpic Piaseczno). Siódmą lokatę zajął Paweł Iwanowski.
Organizatorem wyścigu jest Janusz Pożak - były kolarz Spółdzielcy Lublin, uczestnik Wyścigu Pokoju i mistrzostw świata. Do końca sezonu sokołowscy kolarze będą startować jeszcze w trzech wyścigach.