29
2022
2017-10-17

Sokołowianki z MPKK wygrały

Zespół seniorek Miejsko – Powiatowego Klubu Koszykówki Sokołów S.A. Sokołów Podlaski rozegrał w trzeciej kolejce rozgrywek w pierwszej lidze koszykówki gr. A. Mecz z rezerwami ekstraklasowego Artego Bydgoszcz. Sokołowianki zdominowały ten mecz od początku spotkania, przeważając w każdym elemencie gry wygrywając 94:43. Wygrane wszystkie kwarty z efektowną ostatnią kwartą wygraną aż 27:2.

Trener po meczu powiedział:
Z obserwacji video wiedzieliśmy, że zespół z Bydgoszczy popełnia dużo strat i założenie było takie aby obroną zmusić przeciwnika do błędów. Statystyki pokazały, że sokołowianki zdobyły aż 43 punkty po stratach przeciwnika. Do tego włączyły się do punktów zawodniczki z ławki, które dały 34 punkty i mecz rozstrzygnęliśmy na naszą korzyść. Pochwała dla całego zespołu za grę w obronie i znakomite kontry, które pozwoliły na łatwe punkty.