29
2022
2013-04-22

Sokołowianki na mistrzostwach świata

Dwie zawodniczki Miejskiego Ludowego Klubu Podnoszenia Ciężarów - OSiR Sokołów Podlaski, Eliza Wcisłak i Aneta Jankowska, brały udział w Mistrzostwach Świata Juniorek i Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów, które odbyły się Taszkiencie, stolicy Uzbekistanu.
Eliza Wcisłak uzyskała wynik 169 kg w dwuboju (rwanie 79 kg + podrzut 90 kg) i w kategorii wagowej +69 kg zajęła 15 pozycję. Aneta Jankowska w kategorii 44 kg, z wynikiem 115 kg zajęła 20 miejsce. Eliza Wcisłak w rwaniu doznała kontuzji łokcia i w drugim podejściu w podrzucie walczyła o sklasyfikowanie w dwuboju. Reprezentacja Polski walczyła o kwalifikację do przyszłorocznych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nanjich (Chiny). Eliza była ostatnią startującą reprezentantką i aby Polska otrzymała jedną kwalifikację olimpijską wśród kobiet, musiała podrzucić o kilogram więcej od reprezentantki Armenii. Pierwszego podejścia w podrzucie nie zaliczyła, następne dwa były udane. Uporała się z ciężarem 90 kg i wyprzedziła o 1 kg reprezentantkę Armenii. Aneta Jankowska startowała w najniższej kategorii wagowej. Uzyskała w rwaniu 51 kg i w podrzucie 64 kg. Zaliczyła cztery podejścia. Poprawiła swoje rekordy życiowe w rwaniu i podrzucie. Do rekordu Polski zabrakło jej zarówno w rwaniu, jak i w podrzucie po 4 kg. Reprezentacja Polski uzyskała dwie kwalifikacje olimpijskie. Drużynowo dziewczęta zajęły 14. miejsce, a chłopcy 12.