29
2022
2012-01-14

SOKÓŁ 2012 dla sokołowianek

W dniach 6-8 stycznia 2012 roku, w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum Nr 2, rozegrano 15 spotkań koszykarskich, w których o zwycięstwo walczyły dziewczęta ur. w 2000 roku i młodsze z następujących zespołów:  MKS MOS Wrocław, Basket 47 Białystok, ŁKS Łódź, Trójka Żyrardów, Biaroza (Białoruś) oraz gospodynie MKK OSiR Sokołów Podlaski.

Sokołowianki wraz z Wrocławiankami dominowały od pierwszego dnia zawodów. Ciekawie zapowiadająca się konfrontacja dwóch najlepszych zespołów przypadła na ostatni mecz turnieju. W niedzielne popołudnie do walki o pierwsze miejsce przystąpiły wyżej wymienione zespoły. Trener drużyny z Wrocławia liczył na sprawienie niespodzianki i pierwsze w historii zwycięstwo nad sokołowiankami. Zespół z Wrocławia miał w składzie najwyższą, mierzącą ponad 184 centymetry, zawodniczkę  turnieju  i komplet zwycięstw po dwóch dniach zmagań. Gospodynie prowadzone przez trenera Mariusza Świerka również poradziły sobie bez większych problemów z dotychczasowymi rywalkami. Finałowy mecz zgromadził sporą grupę kibiców, którzy szczelnie wypełnili trybuny, śledząc z uwagą bój, jaki toczyły zawodniczki MKK OSiR Sokołów i MKS MOS Wrocław. Pierwsza kwarta to popis sokołowianek, które praktycznie dominowały na parkiecie. Wspaniałą dyspozycję rzutową w pierwszej odsłonie pokazała Julia Jedlińska, zdobywając 19 punktów. Również pozostałe zawodniczki zagrały bardzo dobrze, nie dając rozwinąć skrzydeł wrocławiankom. Ostatecznie sokołowianki wygrały pierwszą kwartę 33:17 i jak się później okazało, to właśnie przewaga z pierwszych 10 minut pozwoliła na odniesienie zwycięstwa, gdyż kolejne kwarty kończyły się w okolicach remisu.

W meczu o III miejsce zagrały drużyny OSiR Trójka Żyrardów oraz Basket 47 Białystok. Obie ekipy liczyły na zwycięstwo i brązowe medale. Szczególnie żyrardowianki chciały  stanąć na podium, gdyż w dotychczasowych dwóch występach zajmowały IV-te miejsca. Niestety i tym razem dziewczęta z Żyrardowa musiały uznać wyższość ekipy z Białegostoku, która w drugiej części meczu lekko odskoczyła rywalkom i utrzymała przewagę do końca spotkania.

Pierwsza gra w niedzielny poranek pomiędzy Biarozą (Białoruś) a ŁKS Łódź miała wyłonić V drużynę turnieju. Zespół z Białorusi, odnosząc jedyne zwycięstwo, uchronił się przed ostatnim miejscem w turnieju.

Wyniki spotkań:

Wrocław – Łódź           125 : 34         Wrocław – Biaroza     49 : 17  Żyrardów – Wrocław  70 : 43

Biaroza – Białystok        43 : 59           Żyrardów – Łódź         72 : 30 Łódź – Białystok           31 : 79

Sokołów – Żyrardów   108 : 28          Sokołów Białystok      88 : 36  Sokołów – Biaroza       70 : 27

Białystok – Wrocław     59 : 78           Żyrardów – Biaroza     60 : 55 Sokołów – Łódź            86 : 22

Biaroza – Łódź                63 : 48         Żyrardów – Białystok  39 : 64 Sokołów – Wrocław   72 : 55