29
2022
2011-02-02

Słaby weekend koszykarek

Ostatni tydzień stycznia nie był udany dla większości sokołowskich drużyn. Niektóre z nich czeka bardzo ciężka praca, aby zająć dobre miejsce w tabeli na koniec sezonu.

W piątek, 28 stycznia, w meczu na szczycie I ligi B grupy III kobiet, sokołowianki przegrały ze znakomicie dysponowanym  zespołem MKK Siedlce. Wynik 59:51 to najmniejszy wymiar kary, jaki mógł spotkać nasze koszykarki. Sokołowianki zagrały bez Emilii Rowickiej, która po urazie kolana w poprzednim  meczu z ŁKS Łódź musiała odpoczywać.
Szybka i skuteczna gra siedlczanek od początku meczu zdeprymowała nasze zawodniczki, które zaczęły popełniać dużo błędów. W pierwszej kwarcie sokołowianki zdobyły tylko 8 punktów przy 25 drużyny z Siedlec. Kolejne części meczu to próba odrabiania strat. Drugą kwartę nasz zespół wygrał 18:10, ale w trzeciej siedlczanki znów pokazały klasę i wygrały 18:8. Ambitna postawa sokołowianek w czwartej kwarcie pozwoliła tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki. Była to druga przegrana w lidze z zespołem z Siedlec. Zespół MKK Sokołów, aby myśleć o awansie do fazy centralnej rozgrywek ligowych, będzie musiał wygrać wyjazdowy mecz z drużyną z Żyrardowa.
MKK Siedlce – MKK Sokołów S.A. 59:51 (25:8, 10:18, 18:8, 6:17)
MKK Sokołów S.A.:
Owczarek 12, Kadrońska 11 (1x3), Pamuła 9 (2x3), Stasiuk 6, Urbaniak 4, Jankowska 4, Michałowska 3, Hołubicka 2, Wojewódzka, Jankowska, Miklas. Trener Karol Krakowski, II trener Mariusz Świerk.

Wysoka porażka
Kadetki 96 z MKK OSiR Sokołów wysoko przegrały z zespołem GOSiR Piaseczno. Tylko w pierwszej kwarcie nasze koszykarki dotrzymywały kroku gospodyniom spotkania. Dobrze grały w obronie i skutecznie atakowały. Kolejne kwarty to już dominacja naszych przeciwniczek, która doprowadziła je do odniesienia efektownego zwycięstwa 64:32.
GOSiR Piaseczno – MKK OSiR Sokołów Podlaski 64:32 (14:11, 18:6, 14:7, 18:8)
MKK OSiR:
Kurełek 17, Rozbicka 6, Niewierowska 3, Siwińska 2, Toczyska 2, Kraska 2, Skorupka, Kostyra,  Rydzewska, Brylińska, Wyrozębska. Trener Daniel Krakowski

Porażka i zwycięstwo
Młodziczki 97 z zespołu MKK OSiR Sokołów rozegrały w minionym tygodniu dwa spotkania. Pierwsze, zaległe z I rundy, z drużyną z Ostrołęki, a drugie - z Ursusem Warszawa. Sokołowianki przegrały swój wyjazdowy mecz w Ostrołęce, co może mieć wpływ na awans do rozgrywek centralnych, o który nasze zawodniczki muszą teraz naprawdę ciężko walczyć. W drugim meczu, w Warszawie, młodziczki pewnie wygrały z Ursusem. Zwycięstwo to pozwoliło zachować premiowane awansem miejsce w tabeli.
MUKS Tęcza Ostrołęka – MKK OSiR Sokołów Podlaski 66:64 (18:13; 16:20; 13:16; 19:15)
MKK OSiR:
Jadczuk 13, Rydzewska 11, Śiwińska 11, Niewierowska 11, Nasiłowska 9, Dziewulska 8, Król 1, Świnarska,  Skorupka, Wyrozębska, Brylińska, Kostyra.  Trener Daniel Krakowski
Ursus Warszawa  –  MKK OSiR Sokołów Podlaski 26 : 48 (4:6, 4:15, 7:11, 11:16)
MKK OSiR:
Dziewulska 10, Śiwińska 14, Niewierowska 8, Jadczuk 5, Król 4, Rydzewska 4, Nasiłowska 2, Żelazowska 1, Świnarska,  Skorupka, Brylińska, Kostyra.  Trener Daniel Krakowski.

Wyrównany bój
Młodziczki 99 z MKK OSiR Sokołów rozegrały swój mecz ligowy z zespołem Ursus Warszawa. Młodziutkie koszykarki z Sokołowa zagrały bez kilku podstawowych zawodniczek, które zastąpiły dwie koszykarki z rocznika 2000. Mecz był wyrównany i do ostatnich sekund trzymał w napięciu. Ostatecznie sokołowianki wygrały różnicą dwóch punktów.
MKK OSiR Sokołów Podlaski – URSUS Warszawa 67:65