29
2022
2021-02-16

SKS Jabłonna Lacka przed wiosenną rundą

Drużyna SKS Jabłonianka Jabłonna Lacka grająca w siedleckiej klasie okręgowej pod trenerskim okiem Rusłana Mielniczuka całą rundę jesienną rozgrywała mecze na wyjeździe w roli gospodarza w Sokołowie Podlaskim na stadionie przy ul. Okrężnej. Na wiosnę br. Jabłonianka powinna już występować na swoim domowym podwórku, kiedy to zostanie oddane do użytku nowe boisko w Jabłonnie Lackiej.

Patrząc na tabele i wyniki z rundy jesiennej, drużyna z Jabłonny miała wzloty i upadki. Trener uważa, że w kilku spotkaniach straciła punkty na własne życzenie, jak np. porażka z Ostrówkiem 2:3, czy przegrana w Kałuszynie 1:0. Na siedemnaście spotkań ligowych Jabłonianka uzyskała 27 pkt., na które złożyło się 8 zwycięstw, 3 remisy i 5 porażek.

Najlepszym strzelcem w rundzie jesiennej został Jacek Toczyski z 8 bramkami na koncie. Najwięcej minut na boisku spędził Mateusz Zawadzki - 1243’. Zagrał w 16 na 17 spotkań ligowych, z czego 15 z pełnym wymiarze czasowym. Najciekawszym spotkaniem z rundy jesiennej był mecz rozegrany w Sokołowie w roli gospodarza, gdzie Jabłonianka zagrała z MKS Małkinia. Wynik spotkania 3:2 dla Jabłonianki. W tym meczu zawodnicy z Jabłonny pokazali charakter i w ostatnich minutach spotkania w doliczonym czasie gry potrafili strzelić dwie bramki.

Patrząc na tabelę (9. miejsce na 18 drużyn w lidze) Jabłoniance nie grozi spadek i jest szansa na wyższą lokatę na koniec sezonu.
Jabłonianka w ramach przygotowań do rundy wiosennej ma zaplanowanych kilka spotkań kontrol- nych. Z racji zniesienia części obostrzeń zaczęli przygotowania do rundy. Planowane są dwa trzy wzmocnienia drużyny nowymi zawodnikami.