29
2022
2012-11-09

Siostry z medalami

Ciężarowcy MLKPC startowali ostatnio na zawodach w Dobroszycach i mistrzostwach Polski w Siedlcach, zdobywając dwa medale.
W Dobroszycach (woj. łódzkie) odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Podnoszeniu Ciężarów, w których startowali zawodnicy z województw: mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Miejski Ludowy Klub Podnoszenia Ciężarów reprezentowało 11 zawodników i zawodniczek, którzy zdobyli dwa medale. W kategorii 48 kg złoty medal zdobyła Maria Wrzosek z wynikiem w dwuboju 101 kg (43 w rwaniu + 58 w podrzucie).
W kategorii do 63 kg brązowy medal zdobyła jej siostra, Anna Wrzosek z wynikiem 83 kg (38+45).
W Siedlcach odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Zawodnik MLKPC, Maciej Sobolewski, w kategorii do 105 kg zajął szóste miejsce z wynikiem 250 kg (115+135).