29
2022
2014-07-07

Samoraj wicemistrzem świata!

Wychowanek Miejskiego Ludowego Klubu Podnoszenia Ciężarów – Jarosław Samoraj został wicemistrzem świata do lat 20 w zawodach odbywających się w dniach 21-28 czerwca w rosyjskim Kazaniu.

Obecny zawodnik Mazovii Ciechanów przegrał jedynie z Białorusinem Rycharem Karouskim, natomiast w walce o srebrny medal wagą ciała wyprzedził Ukraińca Leonida Kobyszkowskyja.
20 – latek rwanie rozpoczął od ciężaru 165 kg i bez problemów zaliczył tę próbę. Kłopoty pojawiły się później, kiedy to Polak dość niespodziewanie nie zaliczył dwóch kolejnych podejść. Tym samym rwanie zakończył z wynikiem 165 kg, co dało mu piątą lokatę.
Ogromną wolę walki oraz hart ducha nasz zawodnik pokazał w podrzucie. Pierwsze podejście (197kg) zostało spokojnie zaliczone, następnie nieudana próba przy ciężarze 205 kg wymuszała poprawę w kolejnym podejściu. Tym razem Jarek wraz ze sztabem trenerskim zadysponowali na sztandze 207 kg. Nerwy i presja wyniku nie przeszkodziły Jarkowi w podrzuceniu tego ciężaru. Wynik 207 kg w podrzucie dał sztangiście mały złoty medal w podrzucie, a 373 kg w dwuboju pozwoliło na zdobycie srebrnego medalu w ogólnej klasyfikacji. Przypomnijmy, że to drugi medal Samoraja w mistrzostwach świata juniorów. Przed rokiem w tej samej kategorii wywalczył brąz w stolicy Peru – Limie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.