29
2022
2013-09-20

Samoraj wicemistrzem Polski

W Ciechanowie odbyły się 83. Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Podnoszeniu Ciężarów. Udział w zawodach wzięły 54 zawodniczki i 78 zawodników z całej Polski.

Dla kadry narodowej seniorów był to sprawdzian przed zbliżającymi się mistrzostwami świata, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 20-27 października.
W kategorii wagowej 94 kilogramów srebro wywalczył tegoroczny brązowy medalista mistrzostw świata juniorów z Limy, atleta CLKS Mazovia Ciechanów, Jarosław Samoraj. Pochodzący z Hołowienek k. Sabni wychowanek MLKPC Sokołów Podlaski zaliczył wszystkie podejścia (6) i wywalczył dwa małe medale za poszczególne boje - brązowy za rwanie, które ukończył wynikiem 160 kg oraz srebrny za podrzut - 192 kg, co dało w dwuboju 352 kg i drugie miejsce na podium. Złoty medal w tej kategorii zdobył Adrian Zieliński, mistrz olimpijski z Londynu. Zieliński był silniejszy od Samoraja w rwaniu o 15 kg, a w podrzucie o 18. Należy jednak zaznaczyć, że Jarek jest juniorem i ma dopiero 19 lat.
Już w przyszłym tygodniu reprezentacja Polski uda się do Tallina (Estonia), gdzie w dniach 22-29 września rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów do lat 20 oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do 23 lat. Jednym
z zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj w tych zawodach jest Jarosław Samoraj, kategoria wagowa 105 kilogramów. Kadrę Polski juniorów do lat 20 od lipca szkolą trenerzy Piotr Wysocki (CWKS Zawisza Bydgoszcz) i Tomasz Wcisłak (MLKPC Sokołów Podlaski).