29
2022
2014-12-05

Samoraj trzeci w Europie

W dniach 22-29 listopada w cypryjskim Limassol odbywały się Mistrzostwa Europy do lat 20 i 23 w podnoszeniu ciężarów. W tej imprezie znakomicie spisał się wychowanek MLKPC OSIR Sokołów Podlaski – Jarosław Samoraj, który w kategorii do 105 kilogramów zdobył brązowy medal. Ogółem reprezentacja Polski wróciła z Cypru z dorobkiem sześciu krążków.

Przed rozpoczęciem rywalizacji było wiadomo, że wicemistrza świata z Kazania czeka bardzo trudna walka. Rywalizację w rwaniu sokołowianin zakończył na trzecim miejscu z wynikiem 171 kilogramów, choć niewiele brakowało, by rezulatat był o kilka kilogramów lepszy. Obecny zawodnik „Mazovii” Ciechanów do końca walczył o złoto z Rosjaninem Gudią i Ormianinem Martirosjanem, jednak gdy zaatakował 211 kilogramów w podrzucie, próby dwukrotnie okazały się nieudane. Ostatecznie tę konkurencję zakończył z wynikiem 200 kg, co w dwuboju dało 371 kg i brązowy medal w klasyfikacji ogólnej. Mistrzem Europy został Marcel Gudia, natomiast srebro zdobył Simon Martirosjan.

Swój udział w sukcesie polskich sztangistów ma Tomasz Wcisłak, trener MLKPC OSiR Sokołów Podlaski, który był w ekipie kadry Polski na ME w Limassol. Sokołowianin od dwóch lat jest asystentem trenera kadry juniorów U20. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!