29
2022
2017-11-15

Salezjańskie Gimnazjum znowu na podium

Dnia 07.11.17 odbyły się w Sterdyni Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w piłce ręcznej dziewcząt klas 7 szkół podstawowych i gimnazjów. W turnieju wzięły udział 4 drużyny (SP 6, SP 3, SP w Sterdyni oraz Gimnazjum Salezjańskie). Drużyna z Salezjańskiego Gimnazjum zajęła I miejsce w zawodach i awansowała do kolejnego etapu.

W półfinale dziewczęta zmierzyły się z SP 6 wygrywając 20:2, a następnie w finale rozegranym ze SP Sterdyń osiągnęły wynik 22:3. Skład zwycięskiej drużyny: Maja Bolesta, Marta Jakubowska, Gabriela Złotkowska, Paulina Leszczyńska, Karolina Wrzesień, Marta Jurczak, Karolina Błońska, Zuzanna Baczewska. Opiekunem był pan Jakub Paderewski.

Natomiast 09.11.2017r. w hali sportowej ZS Nr.1 w Sokołowie Podlaskim zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w piłce ręcznej chłopców szkół gimnazjalnych i klas 7 szkół podstawowych.

Drużyny grały systemem pucharowym 2 x 12 min. Chłopcy z Salezjańskiego Gimnazjum wywalczyli tytuł V-ce Mistrza Powiatu, dyplomy oraz srebrne medale, które wręczyła Pani Dyrektor ZS Nr. 1. Skład zwycięskiej drużyny: Paluch Michał, Karakula Michał, Andryszczyk Filip, Małczuk Karol, Wrzosek Łukasz, Dmowski Krzysztof, Florczuk Jan, Domański Maciej, Ambroziak Michał, Sobieski Maciej, Ostrowski Łukasz, Kostrzewa Bartosz, Mostowiec Mateusz, Woźniak Paweł. Opiekunem był pan Kazimierz Zdzichowski.