29
2022
2018-07-11

Są już wyniki matur!


Znamy już wstępne wyniki egzaminu dojrzałości, który w maju br. zdawali uczniowie klas trzecich liceum i uczniowie klas czwartych technikum.

Średnia zdawalność dla szkół prowadzonych przez powiat sokołowski to 80,1 proc., przy średniej województwa mazowieckiego 82,5 proc., i średniej krajowej 79,7 proc.

Zdawalność w liceach w powiecie wyniosła 88,3 proc., zaś w technikach 62,1 proc. Licea prowadzone przez powiat sokołowski mieszczą się w pierwszej dziesiątce w Województwie Mazowieckim.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie do egzaminu maturalnego przystąpiło 136 tegorocznych absolwentów. 131 osób zdało maturę (96,3 proc.), 5 nie zdało, z czego 3 mają możliwość poprawki. Wielu uczniów uzyskało 100 proc. z matematyki i języka angielskiego. – Porównując z innymi mogę powiedzieć, że matura wypadła dobrze, a bardzo dobrze byłoby wtedy, gdyby zdawalność była stuprocentowa, do której będziemy dążyć – powiedziała dyrektor placówki Teresa Oliwińska.

W Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza do matury przystąpiło 82 tegorocznych absolwentów, 79 osób zdało (96,3 proc.), 3 nie zdały i mogą skorzystać z egzaminu poprawkowego. Wicedyrektor Ewa Suchożebrska podsumowała wyniki jako bardzo dobre. Podkreśliła, że w matematyce i fizyce na poziomie rozszerzonym maturzyści uzyskali jedne z lepszych wyników z tych przedmiotów porównując z wynikami uzyskanymi w kraju. – Pracowali ciężko, ale osiągnęli bardzo dobre wyniki - dodała Wicedyrektor. Matematykę na poziomie rozszerzonym zdawało w szkole 40 uczniów. Wielu uczniów zdecydowało się także zdawać maturę z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Z matury rozszerzonej z języka polskiego był nawet jeden wynik 100 proc.

W Zespole Szkół nr 1 im. K. K. Baczyńskiego na 152 uczniów kończących szkołę w tym roku jedynie 3 osoby nie przystąpiły do matury. Zdawalność matury w II Liceum Ogólnokształcącym wyniosła 68 proc., zaś w Technikum nr 1 62,6 proc. W II Liceum Ogólnokształcącym do matury przystąpiło 62 uczniów, z czego 42 uczniów zdało (68 proc.), 4 osoby nie zaliczyły więcej niż jednego przedmiotu, 16 ma do poprawy matematykę. W Technikum nr 1 do matury przystąpiło 87 uczniów, zdało 55 (62,6 proc.), 5 uczniów nie zdało, 27 ma prawo do poprawki. Najlepiej na egzaminie poradziły sobie klasy technikum informatycznego, gdzie zdawalność wyniosła 91,3 proc.

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta do egzaminu maturalnego zdecydowało się podejść 45 tegorocznych absolwentów. Pozytywnie maturę zdało 27 uczniów (60 proc.), 14 osób jest uprawnionych do poprawki. 4 osoby nie będą miały w tym roku szans na poprawienie egzaminu, ponieważ nie zaliczyły więcej niż jednego przedmiotu. Najlepiej matura wypadła w klasach na kierunku technik rolnik i technik weterynarii (83,3 proc.) Nie wszyscy uczniowie w tym roku zdecydowali się przystąpić do egzaminu maturalnego, koncentrując się głównie na egzaminie zawodowym. Sokołów Podlaski i okolice to tereny typowo rolnicze. Uczniowie kończący technika rolnicze nabywają konkretne uprawnienia zawodowe, co jest szczególnie ważne dla przyszłych rolników. - Młody człowiek, który kończy w tych zawodach szkołę i pomyślnie zdaje egzamin kwalifikacji zawodowych staje się wykwalifikowanym rolnikiem. W związku z tym ważniejsze dla nich jest uzyskanie zawodu, a na drugim miejscu zdanie egzaminu maturalnego – podkreślił Dyrektor Sławomir Wróblewski.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Orła Białego w Kosowie Lackim do egzaminu maturalnego przystąpiło 8 uczniów (1 osoba kończąca szkołę nie podeszła do matury). 4 uczniów zdało (50 proc.), 3 są uprawnione do poprawki, 1 osoba nie zaliczyła więcej niż jednego przedmiotu. Uczniowie, którzy nie zdali jednego egzaminu na maturze będą mieli szansę poprawić go 21 sierpnia.

Ewelina Wolska 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Horror!!!. W PRL nie było komputerów, tzw. programów, testów. wielu komisji i wyniki matur, oj trudniejszych, były znane po kilku dniach. Jak ktoś nie zdał pisemnego nie zdawał ustnego. Wszystko było załatwione do połowy czerwca. A od 20 czerwca zaczynały się egzaminy na studia, i też wyniki były bardzo szybko. Jeszcze można było 3/4 wakacji zaliczyć.

Ewa
2018-07-16 13:54:52
Strona 1/1






Dane kontaktowe