29
2022
2020-12-21

Rządowa dotacja na obwodnicę


Urząd Miasta Sokołów Podlaski ubiegający się o dofinansowanie na obwodnicę, może cieszyć się wielkim sukcesem. Trzy miliony złotych to kwota, jaką w ramach II naboru wniosków do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymało nasze miasto.

Rządowe wsparcie zostanie przeznaczone na długo oczekiwaną budowę „małej obwodnicy śródmiejskiej”. Wniosek dotyczący obwodnicy był jednym z trzech, o dofinasowanie których miasto starało się w tym naborze.

Udało się je zdobyć na inwestycję, która polega na budowie nowego odcinka ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Bartoszową (droga powiatowa nr 39410), do skrzyżowania  z ul. Siedlecką (droga krajowa nr 63).

Te dwie ulice połączy „mała obwodnica śródmiejska”. Projektowany pas drogowy pobiegnie po działkach rolnych oraz pastwiskach. Wpłynie to na zmniejszenie korków i podniesienie bezpieczeństwa w południowej części miasta.

– Przedłużenie ul. Piłsudskiego, będące połączeniem drogi powiatowej  z drogą krajową, ma dla miasta oraz jego mieszkańców duże znaczenie – podkreśla burmistrz Sokołowa Podlaskiego Bogusław Karakula – Stworzy alternatywną trasę przejazdu przez miasto, z pominięciem jego centrum. Usprawni także ruch drogowy w południowej części miasta, stwarzając możliwość bezpiecznego, swobodnego poruszania się wszystkim uczestnikom ruchu kołowego (tranzyt samochody osobowe, mieszkańcy). Aktualnie wszyscy  Ci uczestnicy ruchu,  aby udać się w zamierzony kierunek, muszą przejeżdżać przez całe miasto. Budowa trasy daje jeszcze jedną, wymierną korzyść – umożliwi inwestorom dostęp do nowych terenów inwestycyjnych.

Co przewiduje projekt? Poza budową jezdni asfaltowej na podbudowie, powstanie ścieżka rowerowa, chodnik wraz z oświetleniem ulicznym, kanał technologiczny – 850 m oraz kanalizacja deszczowa – 730 m.

Roboty towarzyszące to: zabezpieczenie rurociągu, przebudowa linii SN, nadzór, wykup gruntów. Tym razem nie udało się pozyskać dofinansowania na dwa inne projekty, nad którymi pracował Urząd Miasta.

Drugi z wniosków dotyczył termomodernizacji budynku Podlaskiego Młodzieżowego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego (budynek pływalni) przy ul. Bulwar. Zakładał przeprowadzenie niezbędnych prac: docieplenie ścian kondygnacji nadziemnych, docieplenie ścian fund. poniżej poziomu gruntu, wymianę pokrycia dachu wraz ociepleniem nad częścią basenową, wymianę stolarki okiennej  i drzwiowej, modernizację instalacji wentylacji, remont odwodnienia patio, wykonanie instalacji fotowoltaicznej, wymianę instalacji piorunochronnej nad częścią basenową oraz wykonanie opaski  z kostki brukowej przy budynku części basenowej.

Trzeci wniosek obejmował natomiast zakresem przebudowę konstrukcji dachu i adaptację części poddasza nieużytkowego Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Przeprowadzenie tych prac dałoby większe możliwości działania dla grup artystycznych w SOK.

 
Wnioski dotyczące prac w budynku pływalni oraz SOK, długo i dokładnie opracowywane przez pracowników Urzędu Miasta, tym razem nie doczekały się dofinansowań. Nie oznacza to jednak, że miasto  z nich rezygnuje. O wsparcie realizacji tych inwestycji pracownicy Urzędu Miasta starają się w dalszym ciągu.  Wnioski do III naboru rządowego F.I.L. już zostały  złożone.

Info. i Fot. Miasto Sokołów Podlaski
 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Żebranina od lat. Na nic miasta nie stać. Po co ten samorząd?.

popo
2020-12-21 14:19:22
Strona 1/1






Dane kontaktowe