29
2022
2010-11-26

Rusza halowa liga piłki nożnej

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni w przerwie zimowej organizuje halową ligę piłki nożnej. Prawo startu w rozgrywkach mają wszystkie amatorskie drużyny z powiatu sokołowskiego.

W każdej drużynie może występować w każdym turnieju maksymalnie dwóch zawodników czynnych zrzeszonych. Za czynnego zrzeszonego, uważa się zawodnika, który wystąpił przynajmniej w jednym spotkaniu drużyny seniorów w dowolnej klasie rozgrywkowej, podczas rundy jesiennej sezonu 2010/2011 w ramach rozgrywek prowadzonych przez OZPN w Siedlcach lub innych. Punkt ten dotyczy również zawodników którzy nie ukończyli 18 lat, a występowali w drużynie seniorskiej.
Drużyna zgłaszająca zespół do rozgrywek powinna podać miejsce rozgrywania turnieju jako gospodarz. W przypadku braku takiej możliwości, drużyna nie będzie gospodarzem żadnego z turniejów lub może zagrać jako gospodarz w hali w Sterdyni. Zawodnik może wystąpić tylko w jednej drużynie w całym cyklu turniejów.

Rozgrywki
Rozgrywki zostaną przeprowadzone w trzech lub czterech grupach eliminacyjnych. W każdej grupie obowiązuje system każdy z każdym, mecz i rewanż. Jeśli grupa, przykładowo, będzie liczyła 6 drużyn, wówczas odbędzie się 5 turniejów eliminacyjnych, w każdym jedna drużyna gra dwa spotkania. Po zakończeniu rozgrywek eliminacyjnych odbędzie się jeden turniej finałowy – awansują do niego po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Czas gry 2 x 10 min.
W rozgrywkach halowych nie ma wpisowego. Każda drużyna może zgłosić 12 zawodników na każdy turniej. Mecze będą sędziowane przez zainteresowane drużyny. W grze bierze udział 4 zawodników plus bramkarz. Liczba zmian dowolna, zasada zmian jak w hokeju na lodzie. Za grę niebezpieczną, brutalną, lub niesportowe zachowanie sędzia może usunąć zawodnika z boiska na okres 1 lub 3 minut lub nałożyć karę meczu.

Termin i miejsce
Rozgrywki rozpoczną się na początku grudnia 2010 a zakończą się około połowy marca 2011 roku. Będą przeprowadzone w halach zgłoszonych przez drużyny. Rozgrywki zostaną przeprowadzone w formie turniejów eliminacyjnych oraz jednego turnieju finałowego. Turnieje muszą być rozegrane w następujących terminach: I - 1-15. grudnia; II - 16- 31.grudnia; III - 1-15 stycznia; IV - 16-31.stycznia; V - 1-14 lutego; VI - 15-28. lutego; VII – 6 marca - turniej finałowy (6 lub 8 drużyn ) w Sterdyni

Obowiązki gospodarza
Obowiązkiem gospodarza będzie zapewnić halę w wyznaczonym terminie, poinformować drużyny z grupy o miejscu i godzinie rozgrywania turnieju. W czasie turnieju trzeba zapewnić szatnię dla drużyn, oraz wypełnić protokoły z rozegranych meczów. Po turnieju poinformować o wynikach i strzelcach bramek na stronie siódemek. Protokoły należy dostarczyć do organizatora. Punktacja: zwycięstwo - 3 pkt. remis - 1 pkt, porażka - 0 pkt. Najlepsze drużyny otrzymują puchary, dyplomy oraz ewentualnie nagrody rzeczowe - uzależnione będą one od obecności sponsorów - po zakończeniu cyklu turniejów halowych.