29
2022
2013-03-22

Rezerwy Pogoni skuteczniejsze od Podlasia

W dziewięciu meczach sparingowych z drużynami IV ligi i A-klasy Podlasie czterokrotnie wygrało i poniosło 5 porażek. Do Siedlec zespół z Sokołowa pojechał w dwunastoosobowym składzie - głównie z powodu chorób, kontuzji i obowiązków szkolnych.
W 7’, po dośrodkowaniu Bugi w pole karne, strzałem głową z pięciu metrów Kaszubowski pokonał Nazarczuka. Te sam zawodnik miał jeszcze jedną sytuację, ale jego strzał obronił bramkarz Podlasia. W 13’, po dośrodkowaniu Omieciucha, Błoński wyrównał, pokonując strzałem głową Budzikura. Po zdobyciu bramki Podlasie zaatakowało. Najlepszych sytuacji nie wykorzystał Jaczewski, który nie trafił z ośmiu metrów, następnie po dośrodkowaniu Pietrzyka do dobrze ustawionego Omieciucha, ten ostatni nie doszedł do piłki. Rónież gospodarze nie wykorzystali dwóch dogodnych sytuacji.
W drugiej połowie Pogoń uzyskała przewagę i zaczęła stwarzać groźne sytuacje. W 63’, po dośrodkowaniu Łukanowskiego, z małej odległości Adamczyk pokonał rezerwowego bramkarza Podlasia, Rzemka. Trzy minuty później akcja z prawej strony boiska. Adamczyk dogrywa do Chojeckiego, a ten z bliska umieszcza piłkę w siatce. W 78’ indywidualną akcję z lewej strony przeprowadził Guzek. Podał w pole karne do niepilnowanego Czarnockiego, a ten strzelił do pustej bramki.
Pogoń II Siedlce - Podlasie Sokołow Podlaski 4:1 (1:1)
Bramki: Kaszubowski 7’, Adamczyk 63’, Chojecki 66’, Czarnocki 78’ - Błoński 13’
Skład Podlasia: Nazarczuk (65’ Rzemek) - Pietrzyk, Błoński, Ł. Buczyński, J. Wyrozębski - Jaczewski, Siedlecki, Nowotniak, Klimczuk - P. Buczyński, Omieciuch.
Mecz rozgrywany na sztucznej nawierzchni toczył się w szybkim tempie. Gospodarze wygrali zasłużenie, stwarzając więcej sytuacji strzeleckich. Był to drugi tej zimy sparing między tymi zespołami. Pierwszy mecz Podlasie wygrało w Siedlcach 3:2.