29
2022
2019-10-22

Punkty zostały w Żurominie

Zespół Podlasia Sokołów Podlaski uległ na wyjeździe Wkrze Żuromin wynikiem 2: 1, pomimo prowadzenia w spotkaniu od 54’ po bramce zdobytej przez Przemysława Głowacza. Mecz Podlasia był jedenastą kolejką i 6. porażką w sezonie 2019/2020 rozgrywek czwartej ligi mazowieckiej.

Od początku meczu większą inicjatywę na boisku mieli piłkarze z Sokołowa. W 10’ dośrodkowanie z rzutu rożnego do Marcina Siedleckiego, ale strzał głową przeszedł obok bramki gospodarzy. Chwilę później uderzenie z dystansu z 16. metra zawodnika Wkry Daniela Mitury obronił bramkarz Podlasia. W 16’ w sytuacji sam na sam z bramkarzem Jakubem Bilińskim znalazł się zawodnik Wkry Tomasz Kamiński, ale obrońca Podlasia w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej. Pod koniec pierwszej połowy spotkania obie drużyny stworzyły sytuacje strzeleckie. W 41’ strzał zawodnika Wkry Bartłomieja Żelaznego bramkarz Podlasia sparował na poprzeczkę i piłka opuściła boisko. Dwie minuty później rzut wolny wykonywany przez ekipę Podlasia i zamieszanie w polu karnym gospodarzy, z czego skorzystał nasz zawodnik, oddając strzał na bramkę. Po rykoszecie piłka opuściła boisko na rzut rożny.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Wkry śmielej zaatakowali bramkę rywali, ale to przeciwnicy zdobyli bramkę. W 54’ napastnik Podlasia zagrał piłkę do dobrze ustawionego Głowacza, który trafił do pustej bramki. Kibice z Żuromina nie czekali długo na odpowiedź własnej drużyny. W 59’ Żelazny zagrał prostopadłą piłkę do Tomasza Kamińskiego, który wbiegł w pole karne, strzelając obok interweniującego bramkarza Podlasia i wyrównując wynik meczu. Później spotkanie toczyło się w środkowej części boiska z groźnymi kontrami zawodników Podlasia. W 74’ groźny strzał na bramkę gości oddał Daniel Mitura, ale bramkarz Podlasia pewnie go obronił. Kiedy myślano, że drużyny podzielą się punktami, Wkra w 86’ zdobyła zwycięską bramkę, która padła z dośrodkowania z rzutu rożnego i po wybiciu piłki przez zawodnika Podlasia w środkowy sektor. Niepilnowany Damian Koryto zdecydował się na celny i płaski strzał z 23 metrów, kierując piłkę do siatki tuż przy słupku obok bezradnego naszego bramkarza.

Wkra Żuromin – Podlasie Sokołów Podlaski 2:1 (0: 0)

Bramki: Kamiński Tomasz 59”, Korytko Damian 86” - Głowacz Przemysław 54”
Skład Podlasia: Bieliński – Komycz, Horowicz, Ł. Buczyński – Klimczuk (80” Czerski), Siedlecki, Fabisiak, Goś (76” Domański) – Supleński (77” J. Nowotniak), Głowacz (90” Jarkowski), Osial (67” Ł. Parzonka)
Żółte kartki: Kamiński, Kazimierski (Wkra)

26 października (sobota) o godzinie 13.00 Podlasie zagra z Pogonią II Siedlce na własnym boisku przy ul. Okrężnej w 12 kolejce rozgrywek.

Wyniki 11. kolejki
Huragan Wołomin – Hutnik Warszawa                                  4:1
Makowianka Maków Mazowiecki – Świt Starożreby                         2:2
Ząbkovia Ząbki – Drukarz Warszawa                                             1:2
Wkra Żuromin – Podlasie Sokołów Podlaski                                    2:1
Mazovia Mińsk Mazowiecki – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki        7:1
MKS Przasnysz – Korona Ostrołęka                                               3:0
Wisła II Płock – Nadnarwianka Pułtusk                                          2:2
Pogoń II Siedlce – KS Łomianki                                                    1:2