29
2022
2013-09-06

Punkty zostały w Siennicy

Pierwszą w sezonie porażkę ponieśli piłkarze Podlasia w rozgrywkach siedleckiej okręgówki, ulegając na wyjeździe beniaminkowi ligi, Feniksowi Siennica. Drużyna z Siennicy i ŁKS Łochów to dwa zespoły, które po czterech kolejkach nie poniosły porażki w lidze.

Fenix od początku przejął inicjatywę i przeważał przez cały mecz. W 5’, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Dawid Matak głową umieścił piłkę w siatce Podlasia. Zespół gospodarzy przez cały mecz dobrze wykonywał stałe fragmenty gry i dużo dośrodkowywał. Podania ze środka pola otrzymywali napastnicy, którzy wychodzili sam na sam z dobrze interweniującym Kotowskim. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali Konrad Pawlak i Michał Maciejewski. Podlasie w pierwszej połowie oddawało tylko strzały z dalszej odległości.
W drugiej połowie zawodnicy z Sokołowa próbowali odrobić straty i stwarzali sytuacje, ale tylko przez pierwsze 10 - 15 minut. Ataki były nieskuteczne, obrona drużyny z Siennicy była bardzo dobrze ustawiona, odbierając piłkę i wychodząc z kontrami. Po tym okresie Fenix ponownie zaczął przeważać i gra toczyła się na połowie gości. Podlasie jeszcze raz zaatakowało. Po akcji strzał Omieciucha obronił bramkarz. Dwóch sytuacji nie wykorzystał siedlecki. Najpierw jego strzał przeszedł nad poprzeczką, następnie w dogodnej sytuacji, zamiast uderzyć na bramkę - podał do Kobusa, który strzelił niecelnie.
W 84’ przed polem karnym wychodził na czystą pozycję Marcin Zawadka. Został sfaulowany przez Bartłomieja Rytla, który otrzymał za to czerwoną kartkę. Sędzia podyktował rzut wolny, wykorzystany strzałem z 17 metrów przez Dawida Mataka. Do końca meczu gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Żadna z drużyn nie stworzyła dogodnej sytuacji. Fenix wygrał zasłużenie, będąc zespołem zdecydowanie lepszym, a Podlasie rozegrało najsłabsze z dotychczasowych czterech spotkanie.

Fenix Siennica - Podlasie Sokołów Podlaski 2:0 (1:0)

Bramki: Piotr Markowski 5’, Dawid Matak 85’.
Skład Podlasia: Kotowski - Komycz (46’ Czerkas), B. Rytel, Bednarczyk, Nowotniak - Kobus (46’ P. Buczyński), Siedlecki, Horowicz, Supeł, Jaczewski (66’ Klimczuk) - Omieciuch (74’ Ambroziak).
Żółta kartka: Nowotniak (Podlasie).
Czerwona kartka: B. Rytel (Podlasie)