29
2022
2012-08-27

Przelobowana Mazovia

Pierwsze zwycięstwo odnieśli piłkarze Podlasia w rozgrywkach klasy okręgowej w sezonie 2012/2013 wygrywając na wyjeździe z Mazovią Mińsk Mazowiecki 2:0. Zajmują szóste miejsce w tabeli rozgrywek.
Mazovia Mińsk Maz. - Podlasie Sokołów Podl. 0:2 (0:1)
Bramki: Łukasz Buczyński 45’, Adrian Świnarski 90+2’
Skład Podlasia: Matłacz – Kozak, Błoński, Maksymiak, Stromecki – Sawicki (79’ Jaczewski), K. Wyrozębski, Cabaj (46’ Jajszczak), Buczyński (69’ Pietrzyk) – Śliwa (60’ Kruk), Świnarski
Żółte kartki: Kornet, Przyborowski (Mazovia)

W pierwszej połowie w spotkaniu przeważała Mazovia. Podlasie nie mogło przystosować się do nowego systemu gry. W 15’ dobrze ustawiony zawodnik Mazovii uderzył z woleja, ale piłka przeszła nad poprzeczką. Następnie drużyna Sokołowa przeprowadziła zespołową akcję pomiędzy Cabajem, K.Wyrozębskim i Świnarskim, który będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił obok słupka. W 30’ błąd w ustawieniu obrońców Podlasia wykorzystał Krajewski, jednak będąc na piątym metrze, oddał strzał niecelny. W 45’ obrońca Mazovii wybił piłkę głową na środek boiska i doszedł do niej Buczyński i idealnie z półwoleja trafił piłkę pod poprzeczkę bramki Mazovii.
W drugiej połowie Mazovia dalej atakowała, ale Podlasie umiejętnie broniło się i nastawiało sie na grę z kontry. W 55’ rzut wolny wykonywał Kozakiewicz, ale jego strzał trafił w słupek. Bramkowej sytuacji nie wykorzystał Świnarski, który otrzymał podanie od Kruka i zamiast odegrać do dobrze ustawionego kolegi, strzelił obok bramki. W 80’ Świnarski ograł obrońców, podał wzdłuż bramki do Kruka, a ten mając przed sobą pustą bramkę, wpadł z piłką na leżącego bramkarza, który odebrał jemu piłkę.
W doliczonym czasie gry Świnarski otrzymał podanie od Kruka i bardzo ładnym lobem, przelobował bramkarza, ustalając wynik spotkania.
Podlasie z dużą determinacją i wolą walki zagrało w tym spotkaniu i wygrywając ten mecz z Mazovią, zrehabilitowało się za porażkę w pierwszej kolejce.