29
2022
2017-02-06

Przegrany sparing

W 3 meczu sparingowym piłkarze Podlasia ulegli rezerwom Pogoni Siedlce 1:3. W pozostałych 2 meczach Podlasie przegrało: z Ruchem Wysokie Mazowieckie oraz Lutnią Piszczac. Zawodnicy Podlasia źle rozpoczęli mecz sparingowy na boisku w Siedlcach. Już w 1 minucie piłkarze Pogoni mogli prowadzić po błędzie sokołowskiej obrony. Napastnik przeciwnika wszedł w pole karne oddając strzałał w ostatnim momencie został zablokowany przez obrońcę Kamila Horowicza. Z czasem jednak, to zawodnicy Podlasia przejmowali kontrole na boisku, wymieniając dużą ilość podań na połowie przeciwnika tylko bez efektu. Mimo, iż goście lepiej grali piłką, to Pogoń objęła prowadzenie. W 18’ po dobrze dogranej piłce na skrzydło, Krystian Zbieć znalazł się sam na sam z bramkarzem i strzelając po krótkim rogu pokonał Kotowskiego. Podlasie starało się szybko odpowiedzieć na straconą bramkę. Kilka minut później Klimczuk otrzymał długie podanie od Fabisiaka, który stanął sam na sam z bramkarzem, minął go i oddając strzał w kierunku bramki został zablokowany przez zablokowany przez wracającego obrońcę. W kolejnej akcji Siedlecki podał do Grochowskiego i ten zagrywając do Kobusa, który nie zdążył strzelić do pustej bramki Pogoni, bo piłkę wybił zawodnik gospodarzy. Była to kolejna okazja do zdobycia bramki. Siedleccy zawodnicy starali się grać z kontry i kilka akcji udało im się przeprowadzić zakończonych strzałem na bramkę. Dużym zagrożeniem utraty bramki były również rzutu rożne, po których Pogoń 3-krotnie oddawała strzały, ale nieskuteczne. Podlasie pod koniec pierwszej połowy miało jeszcze okazje strzeleckie z wrzutki Łukasza Buczyńskiego w pole karne. W tej sytuacji Dawid Kobus wygrał pojedynek z obrońcą, jednak piłka minimalnie minęła słupek bramki.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od akcji Pogoni, która przyniosła 2 bramkę. Po zagraniu prostopadłej piłki miedzy obrońcami Sokołowa, pomocnik boczny wykorzystał podanie pokonując wychodzącego bramkarza Rzemka. Parę minut później Siedlecki zagrał piłkę wzdłuż bramki Pogoni jednak żaden z zawodników Podlasia nie doszedł do niej. W 51’ w odległości 20 metrów od bramki
sokołowian napastnik Pogoni przyjął piłkę oddając skuteczny strzał na bramkę. Podlasie cały czas starało się zniwelować straty jednak nie wykorzystywali sytuacji. Najpierw Klimczuk otrzymał prostopadle podanie od Siedleckiego, wychodząc sam na sam z bramkarzem przegrał z nim pojedynek. Kolejną okazję miał Siedlecki, który wszedł w pole karne minął obrońcę i strzelił po długim słupku nieskutecznie, bo piłka o centymetry minęła bramkę . Dopiero Paweł Buczyński w 87’ zdobył honorową bramkę wykorzystując zagranie Bugi, w którym bramkarz popełnił błąd mijając się z piłką i Paweł strzeli do pustej bramki.

Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 3:1 (1:0)
Bramki: Krystian Zbieć 18’, Mateusz Wassilow 47’, Partyk Ciulak 51’ – Paweł Buczyński 87’
Podlasie: Kotowski – Goś, Horowicz, Komycz, Ł. Buczyński – Kobus, Buga, Fabisiak, Klimczuk –
Siedlecki, Grochowski
Ponadto zagrali: Rzemek, Szymański, Przybyszewski, P. Buczyński, Chadaj, Adamczuk,Gdula.
Następny sparing Podlasia zaplanowano z Wilgą Garwolin 18 lub 19 lutego.

Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego Podlasie spośród swoich członków wyłonił funkcje:​
Prezesem został Slawomir Gołębiewski (3 kadencja z rzędu); Wiceprezes Marek Florczuk; sekretarz Krzysztof Świnarski; członkowie zarządu: Maciej Patejko, Tomasz Rzyszkiewicz.