29
2022
2021-04-27

Przegrany i wygrany mecz Jabłonianki

W minionym tygodniu piłkarze SKS Jabłonianka Jabłonna Lacka rozegrali dwa mecze w ramach rozgrywek siedleckiej klasy okręgowej. W zaległym meczu 19. kolejki ulegli na wyjeździe 1:3 Płomieniowi Dębe Wielkie, a w 24. kolejce pokonali na boisku w Sokołowie Podlaskim przy ul. Okrężnej Miedzankę Miedzna 2:1.

Przegrane spotkanie z Płomieniem rozpoczęło się od przewagi uzyskanej przez zespół gospodarzy, którzy lepiej operowali piłką.
Po 10 minutach nastąpiło wyrównanie gry i to zespół Jabłonianki zaczął zagrażać bramce gospodarzy. W 20’ meczu po akcji zespołowej do bramki trafia Mateusz Zawadzki. W 35’ bardzo dobrą akcja zespołu i Krysiński po minięciu dwóch obrońców trafia w słupek. W 38’ gospodarze wyrównali, po błędach w obronie piłkę do własnej bramki skierował Cydejko. Pierwsza połowa zakończyła się remisem, ale to goście byli zespołem lepszym.

W drugie połowie gospodarze zaczęli grać szybciej, agresywnie. Po godzinie gry zespołowi Jabłonianki zaczęło brakować sił, to było pierwsze spotkanie po 3- tygodniowej przerwie. Jabłonianka ustawiła się na grę z kontry. Od 60 minuty bardzo dużo fauli, przepychanek, dziwnie podjętych decyzji sędziego, co doprowadziło do bardzo nerwowej atmosfery meczu. Warto dodać, że w tym czasie goście otrzymali 7 żółtych kartek, a gospodarze żadnej. W 73’ bramkę zdobył zespół Płomienia, wychodząc na prowadzenie na 2: 1. Jabłonianka ruszyła do odrobienia strat i mogła wyrównać po strzale głową Horowicza, ale piłka trafia w poprzeczkę. Przeciwnicy zdobyli trzecią bramkę po błędzie i nieporozumieniu obrońcy z bramkarzem. Jabłonianka zakończyła mecz w dziewięciu zawodników po drugich żółtych kartkach Michalczuka i Ołtarzewskiego. W 93’ sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, ale bramkarz Jabłonianki Tymosiak obronił strzał zawodnika Płomienia.

Płomień Dębę Wielkie- SKS Jabłonianka Jabłonna Lacka 3:1 (1:1)

Bramkę dla Jabłonianki zdobył Mateusz Zawadzki.

Skład Jabłonianki Jabłonna Lacka: Igor Tymosiak - Mateusz Rozbicki, Maciej Ołtarzewski, Maciej Michalczuk, Maciej Świnarski, Rafał Cydejko, Cezary Przybyszewski, Karol Horowicz, Cezary Zawadzki, Mateusz Domański, Piotr Krysiński.

Rezerwowi: Rafał Kołasiński, Nikodem Zdunek, Sebastian Koc, Mateusz Mostowiec, Daniel Toczyski, Bartek Świnarski, Michał Adamczuk.

W wygranym meczu z Miedzanką Miedzna początek pierwszej połowy przebiegał w wolnym tempie, bez sytuacji podbramkowych. Zespół Jabłonianki nie potrafił utrzymać się przy piłce, rozegrać składnej akcji, natomiast zespół gości próbował grać dokładnie i ofensywnie. W 20’ wynik meczu mógł otworzyć zawodnik Miedzanki Buczyński. Po otrzymaniu piłki w polu karnym uderzył na bramkę, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Jabłonianki Wrzosek. Pierwsza bramka meczu padła w 40’, Krysiński zdobył ją po strzale głową.

W drugiej połowie obraz meczu nic się nie zmienił. Jabłonianka nadal grała bardzo słabo, a Miedzanka zaczęła grać trochę szybciej i próbowała tworzyć sytuacje do zdobycia bramki. Po jednej z akcji do prostopadłego podania doszedł Klimczuk i płaskim strzałem wyrównał wynik spotkania. Jabłonianka po stracie bramki próbowała podwyższyć wynik meczu, ale dobrze grający zespół gości wyprowadzał bardzo groźne akcje na bramkę gospodarzy. W 85’ po rzucie rożnym zespół Jabłonianki zdobył drugą bramkę. Ołtarzewski strzałem głową ustalił wynik meczu na 2: 1 dla podopiecznych trenera Rusłana Mielniczuka. Zespół z Miedznej był lepszą drużyną, Jabłonianka zagrała bardzo słabe spotkanie.

SKS Jabłonianka Jabłonna Lacka – Miedzanka Miedzna 2:1 (1:0)

Bramki dla Jabłonianki zdobyli Piotr Krysiński, Maciej Ołtarzewski, bramkę dla Miedzanki Daniel Kilimczuk.

Skład Jabłonianki Jabłonna Lacka: Przemysław Wrzosek - Nikodem Zdunek, Maciej Ołtarzewski, Grzegorz Maciejec, Rafał Świnarski - Cezary Cydejko, Karol Przybyszewski, Karol Przesmycki, Grzegorz Zawadzki, Mateusz Tymosiak - Piotr Krysiński.

Rezerwowi: Rafał Kołasiński, Sebastian Koc, Mateusz Mostowiec, Daniel Toczyski, Michał Adamczuk, Szymon Kołos, Hubert Abramczuk.