29
2022
2018-03-15

Przegrana koszykarek z Liderem Pruszków

W pierwszym meczu fazy play-off, zespół MPKK SOKOŁÓW S.A. Sokołów Podlaski zmierzył się z silną drużyną Panattoni Lider Pruszków. Zespół z Pruszkowa nie kryje aspiracji do wygrania ligi oraz awansu do ekstraklasy i zgodnie z tymi planami rozpoczął mecz.

Sokołowianki miały duże problemy ze znalezieniem pozycji rzutowej, zaś Pruszków mimo dobrej obrony Sokołowa znajdował z trudnościami drogę do kosza. Pierwsza kwarta, którą pruszkowianki wygrały 20: 10, zadecydowała później o wyniku meczu. W drugiej kwarcie gra się wyrównała i Lider Pruszków wygrał tylko różnicą 4 punktów.

Po przerwie zespół MPKK zdecydowanie poprawił obronę, wychodząc agresywnie i wysoko do zawodniczek Lidera. Spowodowało to, że pruszkowianki seryjnie popełniały straty, zaś sokołowianki przy lepszej skuteczności wygrały tę część meczu 17: 14. Niestety, słabsza skuteczność z rzutów wolnych oraz brak celnych trafień z dystansu umożliwiły Liderowi zwycięstwo wynikiem 61: 46.
Drugi mecz między tymi zespołami odbędzie się w sobotę 17 marca w hali przy ul. M. C. Skłodowskiej w Sokołowie Podlaskim, godzina 17.00.
Po meczu trener Karol Krakowski powiedział:
„Mecz nie ułożył się po naszej myśli już w pierwszej części. Zagraliśmy za mało agresywnie w obronie, a przeciwnik swoją agresją w tym elemencie gry, sprawiał problemy. Poprawiliśmy grę obronną po przerwie i to przyniosło rezultat w postaci wygranej kwarty i zbliżenia się do przeciwnika na dystans, z którego mogliśmy zaatakować na zwycięstwo. Niestety, kontuzja dobrze dysponowanej Eweliny Jackowskiej okazała się na tyle poważna, że wyłączyła ją z gry w tej części meczu. Ponadto uraz, z którym zmagała się przez cały tydzień treningowy Iwona Winnicka, również ją wyłączył z gry, a do tego za 5 przewinień osobistych boisko musiała opuścić Agata Ostrowska. Młode zmienniczki: Maja Haponik, Aleksandra Iwaniuk i Karolina Zieniewska dały dobrą zmianę, ale zespół nie był już w stanie przechylić szali zwycięstwa na naszą stronę. Słabsza dyspozycja z linii rzutów wolnych, przegrana walka na tablicach oraz niecelne rzuty z dystansu w końcowej fazie meczu były przyczyną porażki w końcówce.”

Trener dodał też, że oba zespoły grając bardzo agresywnie w obronie, popełniły łącznie aż 54 straty, co jest naprawdę „niezwykłym" osiągnięciem jak na poziom I ligi kobiet i miało wpływ na obraz meczu.

Panattoni Europe Lider Pruszków – MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 61:46 (kwarty: 20: 10; 14:10; 14:17; 13:9)

Skład i punkty MPKK: Stasiuk Martyna 15, Ostrowska Agata 10, Jackowska Ewelina 8, Szkop Magdalena 7, Iwaniuk Aleksandra 3, Zieniewska Karolina 2, Winnicka Iwona 1.