29
2022
2019-01-27

Powiatowe zawody tenisa stołowego

Po raz kolejny szkoła w Wyrozębach-Podawcach gościła tenisistów stołowych z powiatu sokołowskiego. W dniach 23 i 24 stycznia br. (środa i czwartek), w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Wyrozębach-Podawcach zostały rozegrane Powiatowe Eliminacje Szkolnego Związku Sportowego w Drużynowym Tenisie Stołowym. W zawodach tych brali udział dziewczęta i chłopcy z klas VII-VIII i gimnazjalnych.

W środę do rywalizacji w kategorii dziewcząt zgłosiło się 12 zespołów z 9 szkół powiatu sokołowskiego. Wyniki rozgrywek:

I. SP Wyrozęby-Podawce I skład: Karolina Czarnocka i Gabriela Żyluk (opiekun Bogdan Czarnocki)

II. Zespół Szkół Salezjańskich skład: Karolina Błońska i Zuzanna Baczewska (opiekun Krzysztof Iwański)

III. SP Wyrozęby II skład: Klaudia Fedorczk, Weronika Paprocka i Katarzyna Jaszczołt

IV. SP Czekanów

miejsca 5-8 zajęły SP Ceranów I i II, SP Sabnie, miejsca 9-12 SP Rozbity Kamień, SP Zembrów, SP 6 Sokołów Podlaski i SP Sabnie II.

W czwartek rywalizowało 14 drużyn chłopców z 7 szkół zdobywając następujące miejsca:

I. SP Wyrozęby-Podawce I skład: Krystian Andrzejczuk i Karol Izdebski (opiekun Bogdan Czarnocki)

II. SP Bujały I skład: Mariusz Janusz i Michał Strus (opiekun Anna Wojewódzka)

III. Zespół Szkół Salezjańskich I skład: Nikodem Rudnicki i Mateusz Orzełowski (opiekun Krzysztof Iwański)

IV. SP Bielany I skład: Jakub Miszczuk i Bartosz Znamierowski (opiekun Artur Malinowski)

miejsca 5-8 zajęły: SP Sabnie I, SP Bielany II, SP Wyrozęby II i SP Ceranów I, natomiast miejsca 9-12 przypadły: SP 6 Sokołów Podl. I, SP Ceranów II, SP Sabnie II, ZS Salezjanie II i pozostałe miejsca SP Bujały II oraz SP 6 Sokołów II.

Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe puchary, za miejsca I-III medale i dyplomy, które zostały wręczone przez dyrektora SP Wyrozęby-Podawce Panią Teresę Tarkowską. Pierwsze dwa zespoły w obu kategoriach awansowały do eliminacji regionalnych. Zawody rozgrywano na sześciu stołach. Sędzią głównym zawodów był Pan Bogdan Czarnocki, przy wsparciu młodzieży szkolnej przy stołach.