29
2022
2018-02-20

Powiatowe Mistrzostwa Drużyn w Tenisie Stołowym

W Szkole Podstawowej w Wyrozębach-Podawcach 14 i 16 lutego rozegrano eliminacje powiatowe Szkolnego Związku Sportowego dziewcząt i chłopców w drużynowym tenisie stołowym. W środę 14 lutego rywalizowały dziewczęta. We współzawodnictwie wzięło udział 8 drużyn z 5 szkół, łącznie 17 zawodniczek.

I miejsce zajęła drużyna SP Wyrozęby 1 w składzie: Karolina Czarnocka, Gabriela Żyluk i Julia Andrzejczuk, (opiekun B. Czarnocki) pokonując w finale drużynę z Niecieczy w składzie: Anna Pacelt, Otylia Wierzbicka (opiekunka Martyna Stasiuk). Na III miejscu uplasowała się 2 drużyna SP Wyrozęby 2 w składzie: Kamila Chwedorczuk, Natalia Bujalska, wyprzedzając drużynę z SP Kożuchów (opiekunka Anna Wojewódzka).

Miejsca V i VI zajęły Sabnie 2, Sabnie 1, na miejscach VII i VIII znalazły się drużyny ze Szkoły SP 4 z Sokołowa Podlaskiego.

W piątek 16 lutego rywalizowali chłopcy. W zawodach wzięło udział 14 drużyn z 8 szkół, łącznie 32 zawodników.

I miejsce zdobyli chłopcy z drużyny SP Bielany w składzie: Jakub Miszczuk, Bartek Znamierowski i Rafał Filipek (opiekun A. Malinowski), pokonując w finale drużynę z Bujał 1, grającą w składzie: Mariusz Janusz, Kamil Szmurło (opiekunka A. Wojewódzka). III miejsce uzyskała drużyna z SP Wyrozęby 1 w składzie: Krystian Smuniewski i Jakub Tomczak (opiekun B. Czarnocki), IV miejsce Skrzeszew w składzie: Szczepan Zieniewski, Błażej Sawicki. Miejsca V i VIII zajęły drużyny SP Zembrów 1, SP4 (1) Sokołów Podlaski, SP Sabnie 1 i SP Bujały 2, IX i XII drużyny SP 4 (2) Sokołów Podlaski, SP Wyrozęby 2, SP Sabnie 2, SP Nieciecz 2, miejsca XIII i XIV - SP Nieciecz 1, SP Zembrów 2.

Dyplomy, medale i puchary wręczała Teresa Tarkowska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyrozębach-Podawcach. Zawody sędziował Bogdan Czarnocki. Pierwsze dwie drużyny zdobyły awans do eliminacji regionalnych.