29
2022
2019-09-17

Porażka z Ząbkovią

Dnia 14 września zespół Podlasia Sokołów Podlaski podejmował na własnym boisku drużynę Ząbkovia Ząbki. Mecz zakończył się wynikiem 2-4. Zwyciężyli przyjezdni.

Sokołowianie przystąpili do meczu bez kilku podstawowych zawodników. Powodami absencji były kontuzje a także otrzymane kartki w poprzednich meczach. Widowisko było wyrównane w pierwszej połowie. Obie strony tworzyły sobie okazje na zdobycie goli. Toczyła się zacięta wymiana ognia, lecz skuteczniejsi pod tym względem byli przyjezdni. Goście wyróżniali się także przygotowaniem motorycznym i fizycznym, a także drużyna z Ząbek posiada bogate doświadczenie w graniu na 4 ligowych boiskach, a także na poziomie wyższym. W poprzednim sezonie dzieliły ich nieduże kroki od baraży o 3 ligę. Pierwszą bramkę w meczu zdobyła Ząbkovia. W pierwszych minutach meczu sędzia odgwizdał zagranie ręką u zawodnika z Podlasia i podyktował jedenastkę, którą wykorzystał zawodnik przyjezdnych. Po 15 minutach meczu goście prowadzili już dwoma bramkami, zdobywając piłkę na połowie rywala i wykorzystując pojedynek „jeden na jeden” z bramkarzem gospodarzy i strzelając po długim rogu. Zespół Ząbkovii w pierwszej odsłonie miał okazję na trzecią bramkę, lecz piłka po strzale przeleciała obok słupka. Po 5 minutach gola kontaktowego zdobyło Podlasie. Trafienie samobójcze zanotował zawodnik gości, zagrywając piłkę niecelnie do swojego bramkarza. Na skutek złego zagrania piłka znalazła się w siatce. Sokołowianie w doliczonych minutach zdobyli drugiego gola. Do przerwy wynik 2-2.Druga połowa zapowiadała się na ciekawe widowisko. Podlasie wyszło na boisko zaangażowane w walce o komplet oczek przed własną publicznością, lecz zabrakło na to sił. Wykorzystał to zespół przyjezdnych, zdobywając dwie bramki w odstępie kilku minut i przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Trzecia bramka padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nieudaną interwencję zaliczył zawodnik Podlasia, kierując piłką do własnej siatki. Czwarta bramka padła po błędach w defensywie. W następnym meczu siódmej kolejki zespół Podlasia Sokołów Podlaski na wyjeździe podejmie Makowianka Maków Mazowiecki. Spotkanie odbędzie się 21 września br. (sobota) o godzinie 16.00.

Podlasie Sokołów Podlaski – Ząbkovia Ząbki 2:4 (2:2)

Bramki: Szulakowski Przemysław 21’ (samobójcza), Czerski Adrian 45’+1 – Cichowski Konrad 4’(karny), 15’, 68’, Panufnik Michał 66’ (samobójcza)

Skład Podlasia: Bieliński – Komycz, Ł. Buczyński, M. Piotrowski – Fabisiak,
J. Nowotniak (80’ Czerkas), Goś (80’ Jarkowski), Ł. Parzonka, Panufnik, Klimczuk
(75’ Domański), Czerski (68’ P. Piotrowski)

Żółte kartki: Klimczuk, J. Nowotniak (Podlasie) - K. Szeliga, Agnyziak (Ząbkovia)