29
2022
2020-02-18

Porażka z Varsowią

Trzeci mecz sparingowy z pięciu dotychczas rozegranych przegrali piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski 15 lutego br. na sztucznym boisku w Warszawie. Wynik rozegranego meczu 4:3 dla Escoli Varsovia Warszawa.

Drużyna Sokołowa weszła w mecz bardzo pewnie. Widać było coraz lepsze zgranie we wszystkich formacjach. Mecz rozpoczął od pierwszych minut Marcin Siedlecki, który wrócił do gry po kontuzji stawu skokowego. Niestety po kilkunastu minutach nabawił się kolejnego urazu i musiał opuścić boisko, co spowodowało zamieszanie w formacji i jakość gry znacznie spadła.

Przeciwnik (lider klasy okręgowej pierwszej grupy warszawskiej)  był dobrze zorganizowany w obronie i w fazach przejściowych meczu.
Pierwsza bramka spotkania została zdobyta po przechwycie piłki przez bramkarza i akcji prawą stroną przeciwko niezorganizowanej obronie przeciwnika. Bramkę zdobył zawodnik testowany III grający na pozycji napastnika. Asystę zaliczył Piotr Goś.

Wyrównującą bramkę na 1:1 zdobył Adrian Sobierajski po odbiorze piłki w bocznej strefie, dynamicznym dryblingu do środka pola i efektywnym strzale na bramkę.

W drugiej połowie widać było spadek sił i różnice w kondycji zawodników obu drużyn. Zawodnicy Sokołowa popełniali więcej błędów w rozegraniu i nie zawsze byli w stanie powrócić na pozycje w obronie, co przeciwnik wykorzystywał na swoją korzyść. W efekcie w 53 minucie zdobyli bramkę na 2:1, jednak chwilę później na 2:2 wyrównał Głowacz Przemysław po otrzymaniu piłki za linię obrony i przelobowaniu bramkarza.

Niestety 2 minuty później Escola Varsovia przeprowadziła kolejny atak, który zamieniła na bramkę na 3:2.

Na kolejny gol trzeba było czekać do 82 minuty, gdy P. Głowacz efektywnie wykonał rzut karny, który sam umiejętnie wywalczył, osłaniając piłkę w polu karnym. Na tę bramkę Escola odpowiedziała równie szybko jak na poprzednią i podwyższyła wynik na 4 : 3  po akcji swoją lewą stroną i dograniu piłki wzdłuż 5 metra od bramki.

Sokołów walczył o wyrównanie do samego końca i miał swoją okazję z rzutu rożnego, jednak obrońca zblokował uderzenie, a sędzia zakończył mecz, nie dając szansy na ponowne dośrodkowanie z stałego fragmentu gry. Wynik końcowy 4:3 dla Escoli Varsovia.

Podlasie Sokołów Podlaski w każdym sparingu wygląda coraz lepiej. Pomimo że traci wiele bramek, to widać w poprawie aktywności zawodników, rozumienia gry i zgraniu w formacji ofensywnej.

Escola Varsovia - Podlasie Sokołów Podlaski 4:3 (1:1)

Bramki dla Escoli: Sobierajski, samobójcza, Sędzikowski, Bąk – Bramki dla Podlasia: zawodnik testowany, Przemek Głowacz 2

Sklad: Jakub Bieliński - Piotr Goś, Kacper Komycz, Kamil Horowicz, Adrian Czerski - Przemysław Jaczewski, Marcin Siedlecki, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Przemek Głowacz - zawodnik testowany III
Ponadto zagrali: Łukasz Supleński, Łukasz Buczyński, Łukasz Parzonka