29
2022
2017-01-30

Porażka w sparingu

W rozegranym meczu kontrolnym w Siedlcach, Podlasie uległo Lutni Piszczac wynikiem 1:2. Był to 2 mecz sparingowy piłkarzy Podlasia przygotowujących się do rundy wiosennej IV ligi.

W kontrolnym spotkaniu z Lutnią Piszczac (IV liga lubelska), trener Podlasia Rafał Marcyniuk sprawdzał 23 zawodników na co dzień występujących w naszych barwach, w tym kilku juniorów z klubu.Podobne czynności sprawdzające piłkarzy wykonywał Jacek Syryjczyk - trener Lutni, w którego drużynie grało 6 testowanych zawodników, w tym 5 zza wschodniej granicy.

Spotkanie rozegrano na sztucznym i śliskim boisku. Od samego początku nasz zespół był drużyną dominującą. Zawodnicy Podlasia długo utrzymywali się przy piłce, wymieniali miedzy sobą podania, jednak nie potrafili stworzyć dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Dopiero kilka minut później, po rozegraniu piłki w środku pola z zagrania prostopadłego piłki do Grochowskiego, który z pola karnego strzelił nad poprzeczką bramki.
W 22’ błąd w defensywie Podlasia z nieprecyzyjnego dograniapiłki Ł. Buczyńskiego do Horowiczai napastnik z Lutni bezpośrednio wykorzystał strzał umieszczając piłkę w okienku bramki Kotowskiego.
Kilka minut później faulowany był zawodnik Podlasia w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Dawid Kobus. Na koniec pierwszej połowy obydwie drużyny schodziły do szatni z wynikiem 1:1.

Po przerwie trenerzy drużyn dokonali dalszych zmian wśród zawodników. Trener Lutni zmienił 9, Podlasia 2, zaś od 65’ grali w większości juniorzy. Na początku tej połowy Podlasie przeważało nie wykorzystując sytuacji m.in. Ł. Buczyński, którego strzał z 7 metrów minimalnie minął bramkę przeciwnika. Z biegiem czasu Lutnia zaczęła przeważać i w 75’ zdobyła bramkę z rozegrania akcji strzał zablokował obrońca ale dobitka testowanego zawodnika okazała się skuteczna, która dała zwycięstwo przeciwnikowi. Do końca spotkania gra toczyła się w większości w środku boiska, przy czym Lutnia miała szansę na podwyższenie wyniku. Po rozegraniu akcji groźny strzał na bramkę Podlasia obronił Szymański.

Podlasie Sokołów Podlaski – Lutnia Piszczac 1:2 (1:1)
Bramki: Dawid Kobus 24’ karny – zawodnicy testowani 22’, 75’

Skład Podlasia:
Kotowski – Ł. Buczyński, Horowicz, Komycz, Klimczuk – Fabisiak, Grochowski, Buga, Nowotniak – Siedlecki, Kobus. Ponadto grali: Rzemek, Szymański, Goś, Sawicki, P. Buczyński, Puzan, Przybyszewski, Adamczuk, Gałązka, Chadaj, Domański, Czorniej.
Kolejny mecz sparingowy Podlasie rozegra 4 lutego (sobota) w Siedlcach z Pogonią II Siedlce.

W Sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Sokołowie Podlaskim 27 stycznia odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu MKS Podlasie. Wybrano zarząd klubu w którego skład weszli członkowie poprzedniego zarządu: Marek Florczuk, Sławomir Gołębiewski, Maciej Patejko, Tomasz Rzyszkiewicz, Krzysztof Świnarski. Na najbliższym posiedzeniu klubu osoby te wybiorą pomiędzy sobą poszczególne funkcje w zarządzie.
W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Piotr Flaga – przewodniczący, Janusz Bałkowiec – wiceprezes, Łukasz Mroczek – sekretarz.