29
2022
2017-08-22

Porażka w lidze

W drugiej kolejce piłkarskich rozgrywek Siedleckiej Klasy Okręgowej Podlasie Sokołów Podlaski na wyjeździe uległo rezerwom Mazovi Mińsk Mazowiecki wynikiem 6:1.
Po przegranym meczu pucharowym Podlasie ponownie spotkało się w Mińsku Mazowieckim z drużyną rezerw Mazovi. Od początku spotkania uwidoczniła się przewaga gospodarzy szczególnie pod względem taktycznym opanowując środek boiska i przenosząc piłkę pod bramkę Podlasia. Efektem była bramka zdobyta w 19’ po wykonaniu rzutu rożnego piłkarzy Mazovi i strzale Świerzewskiego. Druga bramkę zdobył Parobczyk. Sytuacji do zdobycia kolejnych bramek nie wykorzystali dwukrotnie Smoderek i raz Teodorski. W pierwszej połowie Podlasie miało jedną sytuację niewykorzystaną. Z zagrania Kobusa Głowacz nie trafił w polu karnym do bramki.
Początek drugiej połowy należał do gości, którzy częściej byli przy piłce przejmując inicjatywę. W 63’ Teodorski zdobył bramkę, 5’ później Bogusz podwyższył wynik spotkania na 4:0. Dobrze zorganizowana gra Mazovi przyniosła kolejne 2 bramki. Strzał z 16 metrów Kamińskiego i po akcji lewą stroną boiska bramkę zdobył Nojszewski wprowadzony przez trenera Janusza Puchalskiego w drugiej połowie do gry. Puchalski jest wychowankiem sokołowskiego klubu (były piłkarz Korony Kielce, AZS AWF Warszawa i Pogoni Siedlce).
W doliczonym czasie gry Sokołowianie zdobyli honorową bramkę. Podanie Klimczuka wykorzystał  Jakub Nowotniak umieszczając piłkę w siatce Mazovi. Młody zespół z Mazovi okazał się ponownie skuteczniejszą drużyną mając na uwadze rozegrany wcześniej mecz w Pucharze Polski. Spotkanie odbyło się przy padającym deszczu i na mokrej murawie.
Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Podlasie Sokołów Podlaski 6:1 (2:0)