29
2022
2014-11-13

Porażka w derbach

W XIII kolejce siedleckiej ligi okręgowej Podlasie Sokołów Podlaski uległo w spotkaniu derbowym Czarnym Węgrów 0:1(0:1). Była to trzecia porażka zespołu z Sokołowa z rzędu a czwarta w całych rozgrywkach.

Bojaźliwy początek
Spotkanie przez wielu postrzegane jako hit nie tylko XIII serii gier, ale także całej rundy jesiennej rozpoczęło się dość niemrawo. Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy od początku wysokim pressingiem atakowali zespół przyjezdnych, szczególnie  utrudniając im wyprowadzenie piłki sprzed własnego pola karnego.
W takich momentach można było zauważyć nerwową postawę zespołu z Sokołowa. Odebranie futbolówki blisko bramki przeciwnika miało być kluczem do sukcesu podopiecznych Roberta Parzonki.  Założenia te mogły przynieść sukces już w 15’, kiedy to po stracie piłki w środkowej strefie placu gry przez jednego z pomocników Podlasia, dobrą akcję prawą stroną boiska przeprowadził Piotr Komosa. Jednak ostre dośrodkowanie pewnie wyłapał Konrad Kotowski. Następne minuty można śmiało określić meczem walki. Pod obiema bramkami działo się niewiele aż do 35’, kiedy to indywidualną akcją popisał się wspomniany wcześniej Komosa i spokojnym strzałem w długi róg pewnie pokonał golkipera z Sokołowa. Strata gola nie podziałała pozytywnie na gości, którzy do końca pierwszej połowy oddali ledwie dwa strzały z dystansu, a także raz doszli do dobrej pozycji strzeleckiej po rzucie rożnym. Jednak uderzenie Kacpra Komycza poszybowało wysoko nad bramką.

Przewaga Podlasia
Stres towarzyszący piłkarzom Podlasia od pierwszych minut spotkania odszedł w zapomnienie wraz z początkiem drugiej połowy. Podopieczni Michała Rybaka wyszli z szatni mocno odmienieni i z wielką chęcią poprawy wyniku. Taka postawa mogła przynieść pożądany efekt już dwie minuty po przerwie, kiedy to świetne dośrodkowanie Jakuba Nowotniaka na bramkę mógł zamienić Kamil Wyrozębski. Niestety instynktownie uderzona piłka swój lot zakończyła na słupku. Chwilę później ponownie Nowotniak groźnie strzelał z rzutu wolnego jednak bez zarzutu spisał się bramkarz gospodarzy - Adrian Supleński. Gospodarze po  ostrzeżeniach wyraźnie nastawili się na grę z kontry i niewiele brakowało, by dwie z nich dały pozytywny efekt. Najpierw jeden z defensorów gości w fatalny sposób stracił futbolówkę na rzecz Huberta Fabisiaka, który chciał zagrać na piąty metr do Przemysława Głowacza(obaj to byli zawodnicy Podlasia), jednak podanie w zdecydowany sposób przeciął dobrze dysponowany Kotowski. Następna akcja Czarnych przyniosła opłakane skutki dla zespołu przyjezdnych. Złe ustawienie całej linii defensywnej Podlasia wykorzystał jeden z węgrowskich napastników i na pełnej szybkości próbował wejść w szesnastkę rywali. Kilka metrów przed nią został nieprzepisowo powstrzymywany przez Komycza. Młody stoper otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Gra w osłabieniu nie podłamała piłkarzy z Sokołowa, którzy nadal starali się wyrównać stan rywalizacji. Wywalczyli między innymi kilka rzutów wolnych, jednak żaden z nich nie zakończył się zdobyciem gola.

Czarni Węgrów – Podlasie Sokołów Podlaski 1:0 (1:0)
Bramka: Piotr Komosa 35’
Skład Podlasia: Kotowski- Nowotniak, B. Rytel, Ł. Buczyński(69’Goś), Komycz - Kobus, K. Wyrozębski, Siedlecki, Horowicz (78’ Czerkas), Klimczuk - P. Wyrozębski (60’ C. Rytel)