29
2022
2018-03-21

Porażka sokołowskich koszykarek w play-off

W drugim meczu fazy play-off rozgrywek pierwszej ligi, koszykarki Miejsko-Powiatowego klubu koszykówki SA Sokołów Podlaski uległy u siebie zespołowi Panattoni Europe Lider Pruszków 57:70. Jest to druga porażka sokołowskich koszykarek z tym zespołem.

Przed meczem zawodniczka MPKK Ewelina Jackowska otrzymała od przedstawiciela Polskiego Związku Koszykówki Andrzeja Karwowskiego statuetkę, ponieważ trenerzy pierwszoligowych drużyn wybrali Ewelinę do najlepszej piątki rozgrywek rundy zasadniczej grupy A.

Mecz ten sokołowskie koszykarki grały z obciążeniem „musimy wygrać". Początkowo utrzymywały dystans punktowy w granicach remisu lub nie więcej niż 5 punktów straty. Kryzys przyszedł w końcówce drugiej kwarty, kiedy zaliczyły tzw. ujemny run 8 punktów i przeciwnik odskoczył na 16 punktów różnicy.

Po przerwie mocne tempo narzucone przez koszykarki MPKK sprawiło kłopoty zespołowi z Pruszkowa. W trzeciej kwarcie gospodynie przegrywały różnicą trzech punktów, ale czwartą kwartę wygrały 19:13. To jednak było za mało, aby pokonać silny zespół Lidera Pruszków. Po rozegranym w Pruszkowie pierwszym meczu kontuzji doznały Iwona Winnicka i Ewelina Jackowska, które przystąpiły do meczu w niepełnej dyspozycji. Na pewno sokołowianki ambitną walką zasłużyły na brawa, ale przeciwnik okazał się zbyt wymagający. Odpadły z rozgrywek o mistrzostwo pierwszej ligi kobiet, grając dobrą koszykówkę. Jakie będą dalsze losy zespołu, to kwestia postanowień zarządu klubu MPKK, o czym na pewno poinformujemy na łamach gazety.

Zawodniczki, trenerzy i zarząd klubu dziękują kibicom, którzy uczestniczyli i wspierali na hali w meczach koszykarki.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski – Panattoni Lider Pruszków 57: 70
Kwarty (10:15, 15:26, 13:16, 19:13)