29
2022
2017-04-03

Porażka Podlasia w Płocku

Kolejny mecz przegrali piłkarze Podlasia w rozgrywkach czwartej ligi mazowieckiej ( grupa północna ). Beniaminek uległ na wyjeździe drugiemu zespołowi Wisły Płock 0:3.

Wisła II Płock – Podlasie Sokołów Podlaski 3:0 (2:0)
Bramki : Dimitar Ilijew 14’ , Emil Drozdowicz 38’ , Krystian Popiela 63’.

Skład Podlasia
Kotowski – Ł. Buczyński , Horowicz, Fabisiak, Klimczuk - Kobus ,Przybyszewski
( 66’ Gdula ), Buga , Goś – Siedlecki , Charmuszko ( 82’ Gałązka ) .
Żółta kartka – Buga ( Podlasie )

Wisła II Płock-MKS Podlasie
Kotowski - Gos, Horowicz, , Ł.Buczyński, , Buga, Fabisiak, Klimczuk, Kobus, Siedlecki, Charmuszko, Przybyszewski.

Mecz odbył się na stadionie Klubu Sportowego Stoczniowiec Płock.
Od pierwszych minut spotkania to gospodarze wzmocnieni zawodnikami z pierwszego zespołu ( grało 10 zawodników z kadry pierwszej drużyny )prowadzili grę, wymieniali duża liczbę podań chcąc rozciągnąć obronę Podlasia. Zespól z Sokołowa mądrze był ustawiony i nie dawał wprowadzić pomocnikom pilki do napastników jednocześnie przy odbiorze starając wyprowadzić kontrę. Kilkukrotnie ta strategia się opłaciła i Podlasie dochodziło do sytuacji strzeleckich jednak strzały były oddawane ez sporej odległości i nie mogły zaskoczyć bramkarza Wisły. W 14’ zawodnicy z Płocka przeprowadzili składną akcje prawa strona boiska. Boczny pomocnik wrzucił piłkę w pole karne na długi słupek po czym napastnik dobrze opanował piłkę podając ja na 11 metr do wbiegającego Lijeva, który nie dal szans Kotowskiemu. Kilka minut później kolejna groźna akcja Wisły zakończona strzałem w słupek. W 38’ Krystian Popiela zagrał piłkę pomiędzy obrońców do Emila Drozdowicza a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Podlasia. Podlasie mogło jeszcze przed przerwa zdobyć kontaktową bramkę jednak strzał Bugi z 10 metrów trafił wprost w bramkarza Wisły Mateusza Kryczki.
Druga połowa podobnie zaczęła się jak pierwsza gospodarze długo utrzymywali się przy piłce starając się dojść do dogodniej sytuacji jednak Podlasie dobrze było ustawione w obronie. Zawodnicy z Płocka jedynie oddawali strzały za pola karnego , ale mieli przy tym problemy z celnością. Sokołowianie starali sie grać z kontry. Jedna taka akcja mogła zakończyć się zdobyciem bramki bo piłkarze Podlasia wychodzili trzech na dwóch obrońców jednak Sylwek Buga pospieszył się ze strzałem i trafił prosto w bramkarza. Zawodnicy z Płocka zdobyli 3 bramkę w 63’ dobrze ustawiony w polu karnym napastnik wysunął sobie piłkę i za obrońcy strzałem w długi róg bramki ustalił wynik meczu. Zespołu z Sokołowa nie było już stać na stworzenie dogodnej sytuacji. Z przebiegu meczu było widoczne doświadczenie i ogranie zespołu z Płocka. Dużo jakości do gry gospodarzy wprowadzili zawodnicy z pierwszego zespołu.