29
2022
2014-10-27

Porażka na własne życzenie

W XI kolejce siedleckiej ligi okręgowej Podlasie Sokołów Podlaski uległo na wyjeździe Fenixowi Siennica 1:2(1:0).  Jedyną bramkę zdobył Kacper Komycz. Była to druga porażka sokołowskiego zespołu w sezonie.

Obiecujący początek
Chociaż Podlasie przed tą kolejką zajmowało pozycję lidera, to potyczka w Siennicy zapowiadała się na bardzo trudną. Gospodarze, którzy plasowali się na czwartym miejscu w tabeli nie zaznali bowiem do tej pory goryczy porażki na własnym stadionie. Początek spotkania jednak wyraźnie wskazywał, która drużyna jak dotąd uzbierała więcej punktów. Podopieczni Michała Rybaka osiągnęli sporą przewagę w grze pozycyjnej czego efektem było kilka sytuacji bramkowych. Jedną z nich wykorzystał Kacper Komycz. Młody pomocnik będąc w polu karnym sprytnym zwodem oszukał jednego z rywali i precyzyjnym strzałem w długi róg dał prowadzenie sokołowskiemu zespołowi. Minimalna zaliczka pozwoliła gościom na większą kontrolę przebiegu meczu, a co za tym idzie na stwarzanie kolejnych okazji do podwyższenia rezultatu. Zdecydowanie najlepszą z nich zmarnował Daniel Klimczuk, który w dość niefrasobliwy sposób w sytuacji sam na sam próbował mijać bramkarza. Podczas próby dryblingu zbyt daleko wypuścił piłkę, nie wykorzystując w ten sposób znakomitej szansy. Gospodarze skupiali się jedynie na grze defensywnej i w pierwszej połowie ani razu poważnie nie zagrozili bramce Konrada Kotowskiego.

Dwa szybkie ciosy
Druga odsłona podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od ataków Podlasia. Tuż po przerwie stuprocentową okazję na zdobycia gola zaprzepaścił Dawid Kobus. 22-latek będąc kilka metrów od bramki uderzył ponad nią. W tym przypadku jak ulał pasuje powiedzenie „niewykorzystane sytuację się mszczą” bowiem już kilka minut później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Kamil Wyrozębski we własnym polu karnym faulował rywala i sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Do futbolówki podszedł Dariusz Osica i bez problemów pokonał Kotowskiego. Zdobyty gol wyraźnie dodał wiatru w żagle piłkarzom z Siennicy, ponieważ następna akcja także przyniosła zdobycz bramkową. Starcie bark w bark  na prawej flance z grającym trenerem Fenixa, Andrzejem Sieradzkim przegrał Piotr Goś, w wyniku czego przeciwnik znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Kotowskim i umieścił piłkę w siatce. Do końca spotkania mimo usilnych ataków sokołowian nie udało się doprowadzić choćby do remisu.

Koniec świetnej passy
Piłkarze z Sokołowa przed wizytą w Siennicy mogli się pochwalić serią pięciu wyjazdowych zwycięstw. Porażka z Fenixem nie tylko zakończyła tę świetną passę, ale także spowodowała spadek na pozycję wicelidera tabeli. Stało się tak za sprawą wygranej Czarnych Węgrów z Watrą Mrozy. Okazją na rehabilitację będzie najbliższy mecz właśnie z ekipą z Mrozów, który zostanie rozegrany w niedzielę na stadionie przy ulicy Lipowej.

Fenix Siennica – Podlasie Sokołów Podlaski 2:1 (0:1)

Bramki: Dariusz Osica 66’, Andrzej Sieradzki 68’ – Kacper Klimczuk 28’

Skład Podlasia: Kotowski – Goś, B. Rytel, Ł. Buczyński, Nowotniak – P. Buczyński(40’Kobus), K. Wyrozębski, Komycz(70’C. Rytel), Siedlecki, Klimczuk(70’Jaczewski) – P. Wyrozębski(60’Świnarski)