29
2022
2021-08-10

Porażka na inaugurację

W sobotę 7 sierpnia w pierwszym ligowym meczu sezonu 2021/2022 IV ligi mazowieckiej grupy II zespół Podlasie Sokołów Podlaski poniósł porażkę w wyjazdowym meczu z Orłem Baniocha. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0 dla gospodarzy.

Już do przerwy Podlasie zostało wypunktowane. Drużyna Orła zdobyła bramkę po 17 minutach spotkania. Po kolejnych 10 minutach gospodarze zdobyli kolejną bramkę. Należy wspomnieć, że ta druga bramka dla gospodarzy wzbudziła kontrowersje, bowiem padła ze „spalonego”. Ostatnia bramka meczu i trzecia dla drużyny Orła padła dosłownie przed gwizdkiem arbitra kończącego pierwszą odsłonę w doliczonym czasie gry.

W drugiej połowie meczu zespół przyjezdnych nie zdołał się przełamać i odrobić straty lub zdobyć chociażby bramki kontaktowej. To był nieudany początek sezonu dla zespołu z Sokołowa Podlaskiego. Mamy nadzieję, że w następnym wyjazdowym meczu z Tygrysem Huta Mińska sokołowianie zdołają się przełamać i zdobędą punkty, jak było do tej pory w meczach ligowych w potyczkach z drużyną z Huty Mińskiej.

Sympatycy futbolu w miniony weekend mogli wreszcie emocjonować się rywalizacją na IV froncie. Jak już informowaliśmy, ten sezon będzie szczególny, bowiem w wyniku reorganizacji, tę klasę rozgrywek opuści przynajmniej połowa drużyn.
Nic dziwnego, że wszystkie zespoły od początku chcą gromadzić punkty, żeby wiosną nie drżeć przed winem degradacji. Inna sprawa, że na starcie nie wszystkim to się udało, ale to dopiero początek.

Wymarzony start zanotowali gracze MKS Piaseczno, którzy na własnym boisku rozgromili Żyrardowiankę i zostali pierwszym liderem tabeli. Pierwsza połowa nie wskazywała na ostateczny pogrom, bowiem zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Jednak w drugiej części goście z minuty na minutę tracili siły, grając w dziesiątkę (2 czerwone kartki w I połowie). Miejscowi okazali się bezlitośni i zarazem bardzo skuteczni, aplikując rywalom aż 7 goli.

Z dobrej strony pokazali się gracze Oskara Przysucha w meczu w Raszynie z miejscowym KS. Praktycznie przez 90 minut posiadali przewagę w polu, ale udokumentowali ją dopiero po przerwie, strzelając w przeciągu 10 minut trzy bramki.
Najwięcej emocji kibicom dostarczył mecz w Sulejówku, gdzie miejscowa Victoria mierzyła się z czołowym zespołem poprzedniego sezonu, Mazovią Mińsk Mazowiecki. Zespół z Mińska za grę w pierwszej połowie zasłużył na duże brawa. Strzelił dwa gole, kontrolował przebieg wydarzeń boiskowych. Niestety na drugą część meczu wyszła chyba inna drużyna. Victoria szybko strzeliła kontaktowego gola, poszła "za ciosem", wyrównała, a w 4 minucie doliczonego czasu gry, przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść doprowadzając gości do sportowej rozpaczy.

Dużo radości swoim sympatykom w 1 kolejce dostarczyły drużyny beniaminków, Energii Kozienice i Orła Baniocha. Co ciekawe, obydwa zespoły strzelały zwycięskie gole w pierwszych 45 minutach. Mistrz radomskiej okręgówki wygrał na inaugurację w Radomiu z miejscowym Zamłyniem 2:0, natomiast Orzeł zaaplikował 3 bramki Podlasiu Sokołów Podlaski i tym samym potwierdził, że ponad 100 trafień, jakie zanotował w poprzednim sezonie nie było dziełem przypadku.

Nie doczekali się goli kibice w Siedlcach, gdzie rezerwy Pogoni zremisowały bezbramkowo z Tygrysem Huta Mińska.
Zresztą 1. kolejka stała pod znakiem dobrej postawy beniaminków. Mistrz siedleckiej okregówki odprawił z kwitkiem doświadczonego Mazura Karczew. Już po 50 minutach gospodarze prowadzili 2:0. Później impet miejscowych nieco osłabł, co skrzętnie wykorzystali goście, strzelając gola. Jednak kropkę nad i postawili gracze Naprzodu, wykorzystując w ostatniej minucie rzut karny.

W meczu debiutantów czwartoligowych Milan Milanówek okazał się lepszy od Płomienia Dębe Wielkie, strzelając gola w siedemdziesiątej dziewiątej minucie meczu.

W spotkaniu zamykającym inauguracyjną kolejkę Wilga Garwolin, mimo prowadzenia do przerwy, musiała uznać wyższość Mszczonowianki 1:2. Zawodnik Wilgi Tomasz Paczkowski nie strzelił rzutu karnego. Już za tydzień kolejne ligowe emocje.

Orzeł Baniocha – Podlasie Sokołów Podlaski 3:0 (3:0)