29
2022
2017-10-11

Porażka koszykarek w Gdańsku

Pierwsza porażka w rozgrywkach koszykarek pierwszej ligi gr. A poniósł zespół seniorek Miejsko-Powiatowego Klubu Koszykówki Sokołów SA ulegając na wyjeździe AZS Uniwersytet Gdański różnica 20 punktów 55-75.

W meczu 2 kolejki zespół MPKK Sokołów S.A. zmierzył się na wyjeździe z drużyną AZS Uniwersytet Gdański.
Mecz w pierwszej części był bardzo wyrównany, a oba zespoły nie mogły przełamać przeciwnika na różnicy większej niż 10 punktów. Sokołowianki grały bardzo dobrze w obronie i przeważały w strefie podkoszowej co dawało im możliwość zdobywania punktów z bliskiej odległości od kosza. Gdańszczanki zaś częściej kontrowały czym utrzymywały swoją lekką przewagę - do przerwy 37 : 30. Druga część meczu to zaznaczanie się większej przewagi zespołu gospodarzy. Sokołowianki zaczęły mieć więcej problemów w obronie, a gra w ataku straciła na skuteczności. W 4 kwarcie oba zespoły wyraźnie opadły z sił i skuteczność spadła dramatycznie.
Trener Karol Krakowski po meczu powiedział:
„Mieliśmy problemy kadrowe w przygotowaniu do meczu. Zawodniczki zmagały się z chorobami, a podstawowa rozgrywająca Iwona Winnicka musiała opuścić zespół z powodu ważnych spraw rodzinnych. Mieliśmy tylko 3 treningi na to aby się przeorganizować i przystąpić do meczu przygotowani. W pierwszej połowie nawiązaliśmy bardzo dobrą walkę z bardzo silnym przeciwnikiem - zespół v-ce Mistrza ligi z poprzedniego sezonu. Niestety w drugiej części meczu opadliśmy z sił i nasza gra w obronie się rozleciała. Do tego urazu pleców doznała Marta Mistygacz, która kończyła mecz nie w pełni dysponowana. Należy również zwrócić uwagę, że zdecydowanie przegraliśmy efektywność punktową zmienniczek - zespół z Gdańska miał w tym elemencie 32 punkty zdobyte, a my tylko 2. Uważam jednak, że mimo porażki pokazaliśmy się z dobrej strony i wyciągniemy wnioski do pracy na dalszą część sezonu.

AZS Uniwersytet Gdański – MPKK Sokołów SA 75-55 (14-12, 23-18, 24-19, 14-6)