29
2022
2017-08-29

Ponowna przegrana Podlasia

W rozgrywkach Siedleckiej Klasy Okręgowej piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski ulegli Sępowi Żelechów wynikiem 1:2. Jest to druga porażka naszego zespołu w tym sezonie a pierwsza na własnym boisku.
   Spotkanie z Sepem Żelechów – beniaminkiem klasy okręgowej, której trenerem jest były zawodnik Podlasia Andrzej Goliszewski, rozegrany został na stadionie przy ulicy Okrężnej na którym Podlasie rozgrywać będzie swoje mecze do chwili zakończenia prac na stadionie przy Lipowej.
   Podlasie do meczu przystąpiło osłabione z różnych przyczyn brakiem 4 podstawowych zawodników (Kamila Horowicza, Piotra Domańskiego, Jakuba Nowotniaka i Michała Piotrowskiego).
   Już w pierwszej minucie Podlasie nie wykorzystało rzutu wolnego. Strzał P. Buczyńskiego obronił bramkarz Sępa Patryk Seroczyński. W 17’ w dobrej sytuacji strzeleckiej był P. Buczyński, którego strzał minął bramkę gości. Za kilka minut kolejne dobre podanie w polu karnym otrzymał Głowacz. Atakowany przez 2 obrońców i bramkarza w chwili próby strzału nie trafił do piłki. Obie drużyny próbowały jeszcze stwarzać sytuacje strzeleckie, których nie wykorzystywały. Pod koniec pierwszej połowy jednak padły bramki. W 41’ po akcji Sokołowa strzał P. Buczyńskiego przeszedł nad poprzeczką. 2’ później z akcji Podlasia w polu karnym piłkę otrzymał Zegadło z którego zagrania piłka trafiła najpierw w nogę a później w rękę Jadanowskiego i sędzia boczny dopatrzył się faulu. Sędzia główny podyktował rzut karny wykonywany przez Fabisiaka. Podlasie objęło prowadzenie. Sokołowianie stworzyli sobie jeszcze kolejną sytuację strzelecką, ale uderzenie piłki przez P. Buczyńskiego minęło słupek bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry przez sędziego Arkadiusza Pazdyka, Sep wykonywał rzut wolny. Z dośrodkowania Mazurka do piłki wyszli bramkarz Kowalczyk i Fabisiak, którzy zderzyli się ze sobą w powietrzu i piłkę przejął Saweryn Jaworski umieszczając ją w siatce. W wyniku tego zdarzenia, Fabisiak uległ kontuzji i został odwieziony karetką do szpitala.
   W drugiej połowie od początku Sokołowianie stwarzali sytuacje bramkowe grając nieskutecznie. W 58’ Sęp zdobył bramkę, która przyniosła im zwycięstwo. Ze środka boiska Mądry zagrał do Mazurka, który przelobował naszego bramkarza i piłka wpadła do siatki. W dalszej części spotkania Podlasie próbowało zdobyć jeszcze wyrównującą bramkę. Strzały z rzutów wolnych lub z dystansu, były nieskuteczne. Pod koniec spotkania P. Buczyński nie trafił do bramki przeciwnika, natomiast uderzenie Paska obronił bramkarz Sępa.
   Sęp - beniaminek rozgrywek Siedleckiej Klasy Okręgowej, wywiózł z Sokołowa 3 punkty odnosząc pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. Żelechowianie wykorzystali błędy bramkarza Podlasia grając konsekwentnie w obronie. Podlasie pomimo przewagi na boisku nie wykorzystało dogodnych sytuacji.
Podlasie Sokołów Podlaski – Sęp Żelechów 1:2 (1:1)
Bramki: Fabisiak Hubert 43’ (karny) – Jaworski Seweryn 45’ + 1, Mazurek Paweł 58’