Podsumowanie rozbudowy sieci gazowej na terenie Gminy Kosów Lacki w 2021 roku
Rozbudowa sieci gazowej jest realizowana bardzo szybko. Na terenie gminy jest już 22062 metrów czynnego gazociągu, a w samym mieście Kosów Lacki jest to 8342 metrów. W zwartej zabudowie miejscowości Guty jest to 880 metrów, a miejscowości Wólka Okrąglik 1280 metrów. Na terenie gminy wykonano 152 przyłączy gazowych.
Dnia 23 grudnia 2021 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Kosów Lacki podsumowano rozbudowę sieci gazowej na terenie gminy w kończącym się roku oraz omówiono plany dalszej gazyfikacji. W spotkaniu udział wzięli: burmistrz Jan Słomiak, kierownik Wydziału Rozwoju Paweł Nasiłowski oraz przedstawiciel firmy DUON Dystrybucja, kierownik Biura Obsługi Technicznej w Małkini Górnej Łukasz Ferenc.
Łącznie w tym roku rozbudowano sieć o gazociąg o długości 4112 metrów oraz 90 przyłączy. Wykonano gazyfikację na następujących odcinkach:
Guty – 715 metrów,
Wólka Okrąglik – 694 metrów,
ul. Nowa, Kosów Lacki – 293 metrów,
ul. Polna/Gutowska, Kosów Lacki – 1121 metrów,
ul. Towarowa, Kosów Lacki – 239 metrów,
ul. Nurska, Kosów Lacki – 1050 metrów (pozostały do wykonania przyłącza).
Poza rozbudową sieci wykonano 500 metrów przyłączy gazowych.
- Gazyfikacja naszej gminy daje możliwość zastąpienia pieców węglowych bardziej ekologicznymi źródłami ciepła - mówi burmistrz Jan Słomiak. - Liczę więc, że inwestycja przyczyni się w przyszłości do poprawy jakości powietrza w naszej gminie. Tym bardziej że sieć gazowa dzięki zaangażowaniu firmy DUON Dystrybucja ma być nadal rozwijana. Miejmy nadzieję, że podwyżki cen gazu na europejskich rynkach się zatrzymają i nasi mieszkańcy będą zadowoleni z tego ekologicznego i wygodnego źródła energii.
Sprawna realizacja rozbudowy sieci gazowej na terenie gminy Kosów Lacki jest możliwa dzięki dobrej współpracy gminy Kosów Lacki z firmą DUON Dystrybucja.
- Serdecznie dziękuję burmistrzowi, pracownikom urzędu i mieszkańcom gminy za współpracę w realizacji rozbudowy sieci gazowej, bo bez tego nie udałoby się wykonać tyle pracy w ciągu roku – mówi Łukasz Ferenc, przedstawiciel firmy DUON Dystrybucja, kierownik Biura Obsługi Technicznej w Małkini Górnej. - Decyzja ogrzewania domu gazem ziemnym może okazać się bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ poza corocznym przeglądem, nie wymaga większej ingerencji człowieka – informuje kierownik. - Kotły są zautomatyzowane, co znacznie ułatwia programowanie pracy urządzenia. Ponadto zajmują bardzo mało miejsca, dzięki czemu mamy więcej przestrzeni do zagospodarowania. W przypadku kotłów gazowych można mówić także o dużo większej czystości niż ma to miejsce w przypadku urządzeń na paliwa stałe. Przedsiębiorcy cenią sobie stosowanie gazu ziemnego między innymi z powodu bezobsługowego charakteru instalacji.
Info. i Fot. UMiG Kosów Lacki
« wróć | komentarze [0]
Dodaj komentarz
Komentarze do tego wpisu
Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu