29
2022
2013-06-28

Podlasie zakończyło na trzecim miejscu

Trzecie miejsce zajęli piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski w rozgrywkach siedleckiej klasy okręgowej w sezonie 2012/13. W 30 spotkaniach odnieśli 17 zwycięstw, 8 meczów zremisowali i 5 przegrali. W ostatnim meczu pokonali na własnym boisku Orła Unin 6:4.
Podlasie Sokołów Podlaski - Orzeł Unin 6:4 (4:1)
Bramki: P. Buczyński 22’, 40’, Siedlecki 27’, Jaczewski 38’, Omieciuch 85’, Klimczuk 90’+1 - Łubian 45’ (karny), 52’, Ziółek 54’, Brych 61’.
Skład Podlasia: Nazarczuk - Sawicki, Bednarczyk, Żurawski, Ł. Buczyński
- P. Buczyński (68’ Kalata), Supeł (50’ Nowotniak), Rytel, Jaczewski (58’ Klimczyk) - Siedlecki, Horowicz (50’ Omieciuch)
Żółte kartki: Bednarczyk, Nazarczuk, Bednarczyk, Ł. Buczyński, Rytel - Brych, Ziółek, Połyska, Połyska, Ziółek
Czerwone kartki: Bednarczyk (druga żółta) - Mianowski, Połyska (druga żółta), Ziółek (druga żółta)
Spotkanie rozpoczęło się z 30-minutowym opóźnieniem z powodu spóźnienia się drużyny gości. Zespół z Unina walczył o utrzymanie. Wygrana w tym meczu (i korzystny wynik spotkania Orzeł Łosice - LKS Ostrówek) dawała szanse na utrzymanie w klasie okręgowej. Goście jako pierwsi próbowali stwarzać sytuacje.
W polu karnym piłkę otrzymał Łubian, który był atakowany przez dwóch obrońców. Strzał wybił obrońca na rzut rożny. Następnie po dośrodkowaniu Ziółka w pole karne Krzyśpiak strzelił głową w boczną siatkę. W 20’ strzał z dystansu Pawła Buczyńskiego obronił bramkarz Orła Santorek. Dwie minuty później Siedlecki okiwał dwóch zawodników, zagrał na 18. metr do P. Buczyńskiego, który umieścił piłkę w siatce. Po 5 minutach i kolejnej akcji P. Buczyński zagrał do Siedleckiego, a ten strzałem pokonał bramkarza gości. Następnie rzut wolny dla Orła, zagranie w pole karne i obrońca wybił piłkę. Rzut rożny wykonywał Orzeł. Po rozegraniu strzał Osiaka przeszedł nad poprzeczką. Po 30. minucie, po zespołowej akcji Podlasia P. Buczyński podał w pole karne do Jaczewskiego, a ten z małej odległości umieścił piłkę w siatce. W 40’ dokładne podanie od Supła otrzymał P. Buczyński, przeprowadził indywidualną akcję i strzałem z 20 metrów umieścił piłkę w siatce. W 45’ Nazarczyk faulował w polu karnym zawodnika Orła Łubiana. Sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał poszkodowany. Kiedy wydawało się, że w drugiej połowie przewaga Podlasia będzie coraz większa, w 49’ drugą żółtą kartkę otrzymał Bednarczyk i gospodarze do końca spotkania grali w dziesiątkę. W 52’ Łubian zdecydował się na indywidualną akcję, przebiegł z piłką kilkanaście metrów i strzałem z dystansu pokonał Nazarczuka. W 54’ strzałem z 25 metrów pod poprzeczką Ziółek zaskoczył bramkarza Podlasia. W 61’ rzut wolny dla Orła, dośrodkowanie w pole karne i Brych głową zdobywa bramkę, wyrównując na 4:4. Podlasie próbuje odrabiać straty. W 70’ rzut wolny wykonywał Rytel, ale jego strzał przeszedł nad poprzeczką. W 85’, po podaniu Siedleckiego, wprowadzony w drugiej połowie Omieciuch strzałem w polu karnym pokonuje bramkarza Orła. W doliczonym czasie gry zespołowa akcja między Siedleckim, Omieciuchem i Klimczukiem i ten ostatni strzałem ustala wynik meczu. Pod koniec spotkania na boisku zrobiło się bardzo nerwowo. Sędzia ukarał piłkarza Podlasia żółtą kartką, dwóch zawodników gości również żółtymi, a wkonsekwencji czerwonymi kartkami. Jeden zawodnik gości otrzymał czerwoną kartkę bezpośrednio i Orzeł kończył mecz w składzie ośmioosobowym.
Do IV ligi awans wywalczył Naprzód Skórzec. Mazovia Mińsk Mazowiecki zagra w barażach z wiceliderem grupy ciechanowsko-ostrołęckiej, MKS Ciechanów. Jeżeli wygra, to utrzyma się w lidze przedostatni w tabeli LKS Ostrówek. Do A-klasy spadł Orzeł Unin.