29
2022
2013-02-15

Podlasie wygrało w Siedlcach

W czwartym sparingu przed rundą wiosenną Podlasie wygrało na wyjeździe 3:2 z Pogonią II Siedlce (czwarta liga mazowiecka, grupa południowa, 15. miejsce po rundzie jesiennej).
Pogoń II Siedlce - Podlasie Sokołów Podlaski 2:3 (0:1)
Bramki: Rytel 77’, Szachnowski 88’ - Świnarski 22’, Lemieszek 48’, Omieciuch 59’
Skład Podlasia: Kotowski (65’ Rzemek) - Sawicki, Maksymiak, Horowicz (46’ B. Rytel), Ł. Łuczyński - Jaczewski (46’ Lemieszek), K. Wyrozębski, Nowotniak (46’ Omieciuch), Klimczuk (46’ P. Buczyński) - Świnarski (65’ Cabaj), Siedlecki
W pierwszych minutach spotkania gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Podlasie przeprowadziło kilka akcji, które jednak kończyły się strzałami niecelnymi, bądź bronil bramkarz Pogoni, Budzikur. W 22’ dwójkową akcję przeprowadzili K. Wyrozębski i Siedlecki, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem oddał strzał. Bramkarz Pogoni obronił, ale dobitka Świnarskiego wpadła do pustej bramki. Do końca pierwszej połowy gra toczyła się w środku boiska, bez klarownych sytuacji z obu stron.
W 48’ zespołowa akcja Podlasia ze środka boiska. Omieciuch zagrał prostopadłe podanie do Świnarskiego,
a ten przebiegł z piłka około 20 metrów i w dogodnej sytuacji w polu karnym podał do dobrze ustawionego Lemieszka, który dopełnł foralności, strzelając do pustej bramki. W 59’ indywidualną akcję przeprowadził Paweł Buczyński. Zagrał piłke na 16. metr do Omieciucha, alen technicznym strzałem pokonał kilka minut wcześniej wprowadzonego Antoszczuka. Podlasie prowadziło już 3:0 i miało kilka sytuacji do podwyższenia wyniku, których nie wykorzystali Omieciuch i następnie Siedlecki. Ostatnie 15 minut należało do rezerw Pogoni, która zdobyła bramki po błędach obrony Podlasia. W 77’ Damian Rytel przelobował bramkarza Podlasia, Rzemka, następnie błąd w wyprowadzaniu piłki przez obrońcę Podlasia wykorzystał Szachnowski, który przejął piłke i płaskim strzałem w długi róg skierował ją do siatki.
Cieszy zwycięstwo Podlasia nad zespołem grającym w IV lidze.