29
2022
2018-09-26

Podlasie wiceliderem w lidze

Pierwsza połowa meczu z Fenixem Siennica zaczęła się zdecydowanymi atakami drużyny z Sokołowa. Już w drugiej minucie mieli okazję do strzału z rzutu wolnego z okolicy 20 m, nie spowodowali jednak zagrożenia.

W 12’ defensywa Fenixu nie poradziła sobie z naporem przeciwnika i po zamieszaniu w polu karnym Podlasie wyszło na prowadzenie, bramkę zdobył Łukasz Supleński. Drużyna z Siennicy nie mogła odnaleźć się w tym meczu, goście dalej przeważali, w 22’ spotkania Podlasie miało kolejną, świetną sytuację. Piłka została wrzucona w pole karne, napastnik z Sokołowa Podlaskiego uderzył głową z bliskiej odległości, jednak bramkarz Fenixu Bartosz Szybiak skutecznie interweniował, wybijając piłkę ręką od bramki. Kilka minut później Sienniczanie przeprowadzili pierwszą akcję, która była nieskuteczna, gdyż przeciwnik bez żadnych problemów wybił piłkę. Dalsza część spotkania to dalsza dominacja Podlasia, które ciągle przebywało na połowie rywala i stwarzało zagrożenie zdobycia kolejnej bramki. W 43’ Fenix miał najlepszą sytuację w meczu. Strzał z rzutu wolnego z odległości 20 metrów Kacpra Piętki trafił w mur zawodników z Sokołowa.

Druga część spotkania rozpoczęła się podobnie jak pierwsza przewagą Podlasia, w wyniku której doszło do sytuacji sam na sam z bramkarzem Fenixu, zakończonej jednak jego dobrą interwencją. Drużyna gospodarzy w końcu zaczęła atakować rywali. Jedną z lepszych sytuacji Sienniczan była indywidualna akcja jednego ze skrzydłowych, który minął dwóch rywali, oddał strzał zza pola karnego, jednak uderzenie wylądowało obok bramki. 76 minuta to kolejna świetna akcja zawodników Podlasia, która zakończyła się próbą efektownego uderzenia piętą, jednak zawodnik nie trafił w piłkę. Kilka minut później kolejne zagrożenie bramki Sienniczan, jednak obrońca gospodarzy czystym wślizgiem świetnie wybił piłkę z pola karnego. W 85’ dośrodkowanie z rzutu rożnego zawodników z Fenixu zostało wybite przez obrońców Podlasia, co skutkowało kontratakiem zakończonym bramką Przemysława Głowacza. Piłkarze z Sokołowa Podlaskiego przeprowadzili w doliczonym czasie gry jeszcze jedną dobrą akcję, w której Piotr Chrzanowski został sfaulowany w polu karnym. Arbiter spotkania podyktował rzut karny, który bezbłędnie wykorzystał Hubert Fabisiak, ustalając wynik meczu na 0:3 dla Podlasia. Po wygranym spotkaniu w Siennicy Podlasie podtrzymuje passę zwycięstw i jest w tym sezonie niepokonane. Siódmy zwycięski mecz w rozgrywkach rundy jesiennej daje im drugie miejsce w tabeli, ze stratą jednego punktu do lidera Hutnika Huta Czechy, który ma rozegrane jedno spotkanie więcej.

Fenix Siennica – Podlasie Sokołów Podlaski 0 : 3 ( 0 : 1 )

Bramki: Łukasz Supleński 12’, Przemysław Głowacz 85’ , Hubert Fabisiak 90’ + 3’ (karny)

Skład Podlasia: Kotowski – Ł.Buczyński (75’ Horowicz), Przybyszewski, Komycz , Klimczuk – Osial (63’ Chrzanowski), Fabisiak, Siedlecki, Supleński (46’ Goś) Kobus