29
2022
2017-02-27

Podlasie w meczach sparingowych

Przed rozpoczęciem 4-5 marca rundy wiosennej rozgrywek 4 Ligi Mazowieckiej, piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski rozegrali kolejne 2 mecze sparingowe z rezerwami Mazovi Mińsk Mazowiecki i Pogoni Siedlce. W 1 spotkaniu w Mińsku Mazowieckim Podlasie pokonało występującą w klasie okręgowej Mazovię 5:2 po bramkach Marcina Siedleckiego, Dawida Kobusa (2) i zawodnika testowanego (2). W 2 spotkaniu w Siedlcach Podlasie uległo grającej w tej samej grupie IV ligi Pogoni II 5:1. Honorową bramkę zdobył Tomasz Grochowski. Była to 2 porażka Podlasia z tym zespołem. 4 lutego ulegli 1:3. W 7 meczach sparingowych z zespołami III ligi IV i klasy okręgowej Sokołowianie odnieśli 2 zwycięstwa ponosząc 5 porażek.

Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Podlasie Sokołów Podlaski 2:5 (0:3)

W tym spotkaniu sokołowska drużyna stworzyła dużo sytuacji strzeleckich zwłaszcza w pierwszej połowie. Trener drużyny z Mińska Jerzy Milik sprawdził w tym meczu aż 20 zawodników. W drugiej połowie spotkania 2 bramki dla Podlasia zdobył Dawid Kobus wprowadzony po przerwie. Był to 2 mecz wygrany w sparingach.
Skład Podlasia: Kotowski – Goś, Horowicz, Komycz, Ł. Buczyński – Fabisiak, Nowotniak, Grochowski, Klimczuk – Siedlecki, zawodnik testowany. Ponadto zagrali: Kobus, Przybyszewski, Sawicki, Buga.

Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 5:1 (4:0)
W meczu w Siedlcach w pierwszej połowie Podlasie popełniło dużo błędów w obronie, co zadecydowało o utracie 3 bramek w wyniku nieudanych pułapek ofsajdowych. Błąd w obronie zadecydował o utracie 4 bramki. W 2 połowie przeciwnicy przeprowadzili 5 zmian wśród zawodników i trener wprowadził słabszych piłkarzy. Podlasie zaczęło stwarzać więcej sytuacji bramkowych. Pomimo straty 5 bramki Sokołowianie oddawali strzały na bramkę Pogoni, które były nieskuteczne.
Skład Podlasia: Kotowski – Goś, Horowicz, Komycz, Ł. Buczyński – Fabisiak, Nowotniak, Buga, Klimczuk – Siedlecki, Kobus. Ponadto zagrali: Grochowski, Przybyszewski, Rozbicki, Chadaj.