29
2022
2022-04-12

Podlasie w końcu zdobyło komplet punktów

W sobotę 9 kwietnia br. zespół MKS Podlasie Sokołów Podlaski zagrał na wyjeździe z zespołem Żyrardowianki Żyrardów. Do składu drużyny powróciło po kontuzjach i pauzach za kartki kilku zawodników. Sokołowianie udali się do Żyrardowa w najmocniejszym składzie i po raz pierwszy tej wiosny zdobyli komplet punktów.

Stało się to dzięki bramce Alistaira w doliczonym czasie gry, pod koniec pierwszej połowy meczu, po dobrej akcji drużyny. Zespół Podlasia lepiej operował piłką w pierwszej odsłonie meczu, ponadto sokołowianie okazali się zespołem silniejszym i zaowocowało to zwycięstwem. Zespół gospodarzy praktycznie nie miał okazji, by realnie zagrozić bramce strzeżonej przez Jakuba Bielińskiego i pokusić się o zdobycie bramki na wagę remisu. Sokołowianie powtórzyli wynik z rundy jesiennej, gdy u siebie pokonali Żyrardowiankę 1:0.

Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej niespodziewanym atakiem zimy, na boiska powrócili czwartoligowcy. Tradycyjnie już nie obyło się bez niespodzianek. Co ciekawe swój dorobek punktowy powiększyły trzy ostatnie drużyny w tabeli.

Lider tabeli MKS Piaseczno stracił kolejne punkty, remisując 1:1 w Kozienicach z miejscową Energią. Gospodarze w tym meczu wykazali się dużym zaangażowaniem i nawet mogli się pokusić o zwycięstwo, jednak w decydujących momentach brakowało dokładności.

Do 5 punktów straty zmniejszyli dystans do przodownika piłkarze Victorii Sulejówek, którzy dość pewnie 4:0 wygrali na wyjeździe z Tygrysem Huta Mińska. Dwa gole do przerwy, dwa w drugiej połowie, zupełnie odebrały ochotę do gry dobrze do tej pory spisujących się miejscowych.

Oskar Przysucha chyba już definitywnie stracił szanse na 1 miejsce w lidze, przegrywając w Mszczonowie z miejscową Mszczonowianką 1:2. Goście już w 2 minucie objęli prowadzenie, ale jak się później okazało były to miłe złego początki. Mimo wszystko wynik nie jest zaskoczeniem, bowiem Mszczonowianka od początku rundy wiosennej spisuje się bardzo dobrze.

Wreszcie przebudzili się piłkarze Wilgi Garwolin. Odnieśli pierwsze zwycięstwo tej wiosny i to na boisku wyżej notowanej Mazovii Mińsk Mazowiecki. Imponują zwłaszcza rozmiary wygranej 5:2. Jednego gola w tym meczu strzelił doświadczony Grzegorz Piesio. Nadal zaskakują piłkarze Orła Baniocha. Do tej pory uważani byli jako zespół własnego boiska. Wiosną punktują także na wyjeździe. Skromna wygrana w Karczewie z Mazurem 1:0 chyba już przesądziła ostatecznie zapewnienie utrzymania beniaminkowi.

Wreszcie też powody do radości mają sympatycy Podlasia Sokołów Podlaski. Jedyny gol strzelony w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, w wyjazdowym meczu z Żyrardowianką dał nadzieję na nawiązanie walki o utrzymanie w lidze.

W tym meczu nie chodziło o finezję i ładną dla oka grę, ale przede wszystkim o punkty. Cel ten został zrealizowany, a teraz należy tylko jak najdłużej podtrzymywać passę zwycięstw.

Prawie 200 dni czekali na kolejną wygraną zawodnicy Zamłynia Radom. Zwycięstwo 2:1 z Milanem Milanówek niewiele poprawi sytuację ekipy z Radomia, ale drużynie należą się brawa i szacunek za walkę do końca.

Również na pochwały zasłużył inny z outsiderów - Naprzód Skórzec, który zgarnął komplet punktów w Siedlcach z rezerwami Pogoni, wygrywając 2:1. Gospodarze praktycznie przez 90 minut nie potrafili sforsować szczelnej defensywy Naprzodu, który wyprowadził dwie skuteczne kontry. Miejscowi zdołali odpowiedzieć tylko honorowym trafieniem w końcówce meczu. Nie przegrał też Płomień Dębe Wielkie z KS Raszyn. Goście byli faworytem tego meczu i pierwsi strzeli gola. Niestety zadowolili się zbyt szybko tym wynikiem, oddając pole gry miejscowym, którzy ostatecznie wyrównali z rzutu karnego.

Żyrardowianka Żyrardów – Podlasie Sokołów Podlaski 0:1 (0:1)

Bramka: Alistair Selamolela Letlhogonolo 45’ + 4’

Skład Podlasia: Jakub Bieliński – Dominik Krupa (90’ Kacper Rosochacki), Michał Panufnik, Dawid Ardej, Łukasz Parzonka (74’ Łukasz Skwarek) - Alistair Selamolela Letlhogonolo, Dominik Barciak (46’ Krzysztof Kozaczuk), Kacper Komycz, Kamil Wójcik (46’ Paweł Buczyński) - Kamil Dmowski (89’ Hubert Fabisiak), Mateusz Omieciuch

Żółte kartki: Poławski (Żyrardowianka) - Dmowski, Krupa, Skwarek, Kozaczuk (Podlasie)

W XXIII kolejce rozgrywek IV ligi grupy II mazowieckiej Podlasie podejmuje u siebie 15 kwietnia br. (piątek) o godz. 17.00 Mazura Karczew.