2022
2011-04-18

Podlasie Sokołów powiększa przewagę

W 20. kolejce rozgrywek ligi okręgowej Podlasie Sokołów Podlaski pokonało na wyjęździe Koronę Olszyc i umocniło się na fotelu lidera. Zorza Sterdyń uległa Wildze Miastków.

Podlasie ten mecz zaczęło od zdecydowanych ataków. Już w czwartej minucie prowadziliśmy 1:0. Bramkę po zespołowej akcji zdobył Adrian Świnarski.

Trzy bramki
Mogła to być już druga bramka tego zawodnika, gdyż dwie minuty wcześniej w dobrej sytuacji minimalnie chybił, uderzając w boczną siatkę. Mimo wielu groźnych akcji podbramkowych z obydwu stron wynik w pierwszej połowie nie uległ już zmianie. Najlepszych sytuacji na podwyższenie prowdzenia nie wykorzystali Maciej Florczuk i Adrian Świnarski. Drugi z nich został zmieniony w przerwie, a do ataku przesunięty został Marcin Wojtczuk.
W kolejnych 45 minutach gra Podlasia wyglądała podobnie, jak przed zmianą stron. Już na początku drugiej połowy Wojtczuk zmarnował dwie dobre okazje do strzelenia bramki. Zrehabilitował się za to w 59 minucie, kiedy dokładnie dośrodkował piłkę na głowę Marcina Gały, który podwyższył na 2:0. Korona też miała swoje okazję, ale i u nich zawodziła skuteczność. W 70 minucie nawet z rzutu karnego nie potrafili pokonać naszego bramkarza. Stracili oni natomiast kolejną bramkę. Zdobył ją Marcin Gała, który ponownie wykorzystał dobre podanie Wojtczuka. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Podlasie zasłużenie pokonało Koronę 3:0.
W tej samej kolejce punkty stracił nasz największy rywal do awansu Zryw Sobolew. Przegrał w Węgrowie z Czarnymi 1:0. Dzięki temu nasza przewaga w tabeli wzrosła do siedmiu punktów.
Korona Olszyc – Podlasie Sokołów Podlaski 0:3 (0:1)
Bramki
:
Adrian Świnarski 4', Marcin Gała 59, 72'
Podlasie: Matłacz - Bednarczyk, Stromecki, Maksymiak, Zduniak - Wyrozębski, Florczuk, Siedlecki (85'Horowicz), Wojtczuk (75'Steć) - Gała, Świnarski (46'Sawicki)

Zorza bez zwycięstwa
W pięciu wiosennych spotkaniach piłkarze Zorzy Sterdyń zdobyli tylko jeden punkt. Tym razem na własnym boisku przegrali z Wilgą Miastków 1:0. Od początku tego meczu to goście byli zespołem zdecydowanie lepszym. Stwarzali sobie dużo sytuacji do zdobycia gola. Zwycięska bramka padła po dobrze wykonanym rzucie rożnym i celnym uderzeniu głową zawodnika Wilgi.

Kolejka 20 (17.04): LKS Ostrówek - Hutnik Huta Czechy 2-4, Tęcza Stanisławów - Mazovia Mińsk Mazowiecki 0-7, Korona Olszyc - Podlasie Sokołów Podlaski 0-3, Wektra Dziewule -MKS Małkinia (Małkinia Górna) 0-0, Czarni Węgrów - Zryw Sobolew 1-0, Zorza Sterdyń - Wilga Miastków 0-1, Tygrys Huta Mińska - Sęp Żelechów 1-3, Victoria Kałuszyn - ŁKS Łochów 4-3.